Червона калина (навчально-оздоровчий комплекс)

Матеріал з Тернопедії
Версія від 17:49, 31 січня 2018, створена Микола Василечко (обговореннявнесок) (Імпортовано 1 версія)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Шаблон:Coord Шаблон:Санаторій Навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина» — структурний підрозділ Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського розташований у с. Лошневі Теребовлянського району Тернопільської області.

Історія

Місцина, де розташований НОК «Червона калина», має давню історію. Ще за часів Австро-Угорщини тут було улюблене місце для прогулянок графині Микулинецької. Проїжджаючи шляхом, мощеним бруківкою, вона часто зупиняла свою карету, щоби помилуватися яблуневими і сливовими садами, які росли вздовж дороги.

Згодом, на території місцевості було побудовано лісничівку.

У 1970 році тут почалося будівництво оздоровчого піонерського табору «Дружба», на якому працювали мешканці всіх навколишніх сіл. Табір проіснував до 1995 року.

У 2001 році, за ініціативи ректора вишу професора Леоніда Ковальчука, розпочався капітальний ремонт приміщень колишнього піонерського табору та благоустрій 10 гектарів території, більшу частину якої займали кущі калини, що й дало назву комплексу, відкриття якого відбулося 29 серпня 2003 року.

Сьогодення

Нині НОК «Червона калина» складається з 3 великих корпусів, серед яких один адміністративний, 2 спальні та 4 окремі будиночки по 3–4 кімнати. На території комплексу розташовано конгрес-центр, готель, комплекс харчування, профілакторій, в якому щорічно оздоровлюються 20 % студентів, викладачів та працівників університету. Для оздоровлення тут є всі необхідні процедури, а саме: масаж, підводний масаж, фізіотерапія, душ-сауна, спортивні тренажери та спортивний майданчик.

Структура

Ботанічний сад, дендропарк, зоокуток

Шаблон:Scroll Gallery На території комплексу розташований ботанічний сад «Червона калина», який оголошений об'єктом природно-заповідного фонду. У саду ростуть понад 300 плодових дерев — яблуні, груші, вишні, черешні, сливи, абрикоси. Також у ботанічному саду та на території комплексу є дендропарк, у якому зростає чимала колекція рідкісних для нашої місцевості рослин, яка постійно поповнюється. Нещодавно було висаджено чималу кількість кущів жасмину суничного, ялівцю козацького, спіреї сірої, спіреї Вангута, калини і дейції, а також багряник, ліщини ведмежої (фундук) та 170 лип.

Навесні 2016 працівники комплексу висадили 60 лип, саджанці вишні, черешні, катальпи, на центральній алеї — японські верби та сакури. Загалом висаджено майже чотири сотні нових саджанців.

З осені 2016 тут росте унікальне реліктове дерево гінкго білоба. На території комплексу також висаджують та вирощують лікарські рослини для навчання та наукових досліджень. З них також виготовляють фітозбори для лікувальних чаїв, які готують для гостей комплексу і подають у фітобарі.

В зоокутку живуть кролики, вівці, в'єтнамські свині, декоративні птиці та європейські козулі.

Конгрес-центр

Конгрес-центр комплексу — один із найкращих в області. Тут створено всі умови для масового приймання делегацій, проведення різного рангу наукових конференцій. У конгрес-центрі відбуваються щорічні наради, семінари і круглі столи за участю керівників управління освіти Міністерства охорони здоров'я України, начальників навчальних відділів, проректорів і деканів із роботи з вітчизняними та іноземними студентами вищих медичних навчальних закладів України та зарубіжжя.

На наукових форумах, проведених у НОК «Червона калина», було прийнято низку важливих доленосних рішень у галузі вищої медичної освіти України. Під час проведення секційних засідань було зроблено перші кроки зі створення та розвитку госпісної та паліативної допомоги.

Гостями конгрес-центру неодноразово були міністри охорони здоров'я України.

Зали конгрес-центру:

 • актовий зал (310 м² на 300 осіб;
 • конференц-зал (160 м²) на 60 осіб;
 • зал для семінарів (40 м²) на 25 осіб;
 • холи-виставкові зали (загальна площа 170 м²);
 • кафе (260 м²) на 300 осіб;
 • ресторан (85 м²) на 60 осіб;
 • камінний зал (40 м²) на 25 осіб.

Навчальний центр

У комплексі функціонує навчальний центр із підготовки офіцерів запасу кафедри екстреної медичної допомоги і медицини катастроф з курсом військової підготовки, де щорічно відбуваються всеукраїнські тренінги та навчання. Студентам це допомагає до автоматизму відпрацювати навички, які дадуть можливість рятувати життя людини в екстрених ситуаціях.

Нині цей навчальний полігон став ще й відмінною базою для підготовки викладачів новостворених військових кафедр медичних навчальних закладів.

Спортивно-фізкультурна база

Басейн

Навчально-оздоровчий комплекс є спортивно-фізкультурною базою для активного відпочинку студентів, викладачів і гостей. Тут є тенісні корти для настільного і великого тенісу, волейбольне та футбольні поля, спортивні майданчики для занять бадмінтоном, для гри в більярд, а також відкритий басейн.

Відпочивальники можуть скористатися також комфортабельними кімнатами, кабінетом масажу та лікувальної фізкультури, фітобаром, переглядати відеофільми та передачі.

Події, діяльність

За час існування НОК «Червона калина» було проведено понад 1000 науково-практичних конгресів, конференцій, нарад, зустрічей, семінарів, круглих столів, на яких вирішувалися низка важливих питань у галузі вищої медичної та фармацевтичної освіти, а також питання щодо покращення медичної практики у нашій країні.

У НОК «Червона калина» неодноразово проходили міжнародні студентські змагання з надання екстреної медичної допомоги, всеукраїнські збори-вишколи медиків-волонтерів.

20 липня 2017 тут відбувся форум «Децентралізація основа формування нової системи управління та місцевого розвитку» за участю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.[1]

Міжнародний конгрес студентів і молодих вчених

Щорічно у НОК «Червона калина» проходить Міжнародний конгрес студентів і молодих вчених, який збирає сотні науковців із України та країн далекого та близького зарубіжжя. Зустрічі молодих науковців дають поштовх для генерації нових ідей та становлення покоління майбутніх дослідників.

Міжнародні студентські Літні школи

Шаблон:Scroll Gallery

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Х Міжнародні літні студентські школи. Флешмоб // Відеоканал Яніни Чайківської. — 2015. — 19 липня.
Х Міжнародні літні студентські школи. Фінальна пісня // Відеоканал Яніни Чайківської. — 2015. — 19 липня.

Вже упродовж одинадцяти років традиційно збирають талановитих студентів Міжнародні студентські Літні школи, на які з'їжджаються не тільки студенти Тернопільського державного медичного університету, а й вищих медичних навчальних закладів України, Європи, США та багатьох інших країн світу.

Для учасників Літніх шкіл передбачена цікава програма, у рамках якої відбуваються практично-орієнтоване навчання, різноманітні тренінги, змагання та екскурсії.

Колектив комплексу

Керівники
 • Д. С. Рудик — перший керівником НОК «Червона калина» у 2001,
 • С. А. Теслицька — 2003—2012,
 • М. В. Скібньовський — 2012—2014,
 • А. І. Огірок — 2014—2015,
 • М. Б. Грабар — З травня 2015.

Колектив комплексу станом на 2017 рік: І. М. Дільна, О. А. Гомеляк, К. Я. Петрик, Г. М. Крупа, М. Я. Шпачинська, Н. С. Касіян, І. П. Гребеняк, Н. В. Гринькевич, Г. Р. Драган, Л. С. Чайка, Г. Я. Бродецька,  — Н. Д. Ільницька, О. Й. Древніцька, Л. Р. Когут, Н. М. Влязло, О. П. Кашицька, М. Л. Горішна, М. Ю. Грицик, Н. Р. Ваврик, В. П. Олійник, Р. І. Куцаб, М. О. Древніцький, М. Й. Колодніцький, І. В. Ликтей, В. С. Гринькевич, І. Є. Чайка.

Примітки

Джерела

Посилання

* * * ••• Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського (ТНМУ) •••
Ректори Петро Огiй (1957—1972)Іван Гетьман (1972—1981)Іван Смiян (1981—1997)Леонід Ковальчук (1997—2014)Михайло Корда (від 2015)
Факультети МедичнийСтоматологічнийФармацевтичнийІноземних студентівПіслядипломної освіти
ННІ МорфологіїМедико-біологічних проблемФармакології, гігієни та медичної біохімії імені М. П. СкакунаМоделювання та аналізу патологічних процесівМедсестринства
Катедри Катедри ТНМУ (див. окремо)
Підрозділи Головна організація метрологічної служби МОЗ УкраїниЦентр симуляційного навчанняБібліотекаНОК «Червона калина»
Музеї Музей історії ТНМУМузей анатоміїМузей Леоніда Якимовича КовальчукаМузей-садиба Івана Горбачевського
Пам'ятки і пам'ятники Пам'ятки архітектури: АдмінкорпусМорфологічний корпусФармацевтичний корпус
Пам'ятка історії: Пам'ятне місце, де нацисти розстріляли євреїв
Пам'ятники: Пам'ятник Іванові Горбачевському
Природно-заповідний фонд: Галицький ботанічний сад лікарських рослинБотанічний сад «Червона калина»
Видавнича діяльність Видавництво: «Укрмедкнига»
Газети: «Медична академія»«Університетська лікарня»
Наукові журнали: «International Journal of Medicine and Medical Research»«Медична інформатика та інженерія»«Медична освіта»«Шпитальна хірургія»«Медична та клінічна хімія»«Вісник наукових досліджень»«Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України»«Фармацевтичний часопис»«Здобутки клінічної і експериментальної медицини»«Інфекційні хвороби»«Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології»«Клінічна стоматологія»«Медсестринство»
Студентські видання: «Unitime»«The Мед Voice»
Инше Асоціяція випускників«Ліра Гіппократа»
Окремо див. ТНЕУТНПУТНТУ