Ярослав Чайківський

Матеріал з Тернопедії
Версія від 13:57, 23 березня 2021, створена Микола Василечко (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{DEFAULTSORT:Чайківський Ярослав}} {{Особа |назва картки=Лікар, громадський діяч, управлінець...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Лікар, громадський діяч, управлінець
Ярослав Чайківський
Ярослав Чайківський у робочому кабінеті, лютий 2016
Ярослав Чайківський у робочому кабінеті, лютий 2016
Народження: 1.07.1966
с. Киданів, нині Бучацька громада, Чортківський район, Тернопільська область, Україна
Громадянство: українець
size УРСРsize Україна
Родина: батько — Федір, дружина — Надія, діти — Андрій, Мар'яна
Освіта: Тернопільський державний медичний інститут, Західноукраїнський національний університет
Робота: лікар-реабілітолог Тернопільської обласної МСЕК, заступник директора з медичної роботи Тернопільського експериментального протезно-ортопедичного підприємства; головний лікар Тернопільської обласної протитуберкульозної лікарні, головний лікар, директор КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги»
Політична діяльність: депутат Тернопільської міської ради VI скликання
Громадська діяльність: керівник Тернопільської міської громадської організації підтримки інвалідів, пенсіонерів і малозабезпечених осіб «Повір у себе», голова Тернопільського обласного осередку Української ліги сприяння розвитку паліятивної та госпісної допомоги
Відзнаки: почесне звання «Заслужений лікар України»

Ярослав Чайківський (нар. 1 липня 1966, с. Киданів, нині Україна) — український лікар, громадський діяч, управлінець.

Життєпис

Ярослав Чайківський[1], син Федора, народився 1 липня 1966 року в селі Киданові в околиці Бучача (нині село Бучацької громади Чортківського району Тернопільської области України).

У 19851991 навчався на медичному факультеті Тернопільського державного медичного інституту (нині Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського). 1991—1992 — лікар-інтерн зі спеціальности «ортопедія і травматологія». У 2019 пройшов навчання у Львівській бізнес-школі за сприяння USAID «Менеджмент охорони здоров’я», у 2019—2020 — навчався (заочно) в Західноукраїнському національному університеті (галузь «Управління та адміністрування», спеціяльність «Менеджмент»).

У 19921995 — лікар-реабілітолог Тернопільської обласної МСЕК та за сумісництвом головним позаштатним реабілітологом управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації; 1995—2001 — заступник директора з медичної роботи Тернопільського експериментального протезно-ортопедичного підприємства; 2001—2008 — головний лікар Тернопільської обласної протитуберкульозної лікарні (с. Плотича).

Від 2008 — головний лікар, від 2017 — директор КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги».

У 2017 підтверджена вища категорія зі спеціяльности «Організація і управління охороною здоров’я», у 2019 — вища категорія зі спеціальности «Ортопедія і травматологія».

У квітні-травні 2010 проходив стажування у США за програмою USAID «Організація та розвиток госпісної системи в Україні». У грудні 2016 стажувався в лікарні швидкої допомоги м. Франкфурта-на–Майні (Німеччина), в серпні 2017 — в клініці «Vivantes» (Берлін, Німеччина ).

Захоплення: з дитинства грав у футбол, був суддею матчів, нині — палкий футбольний уболівальник; також завзятий лижник[2].

Громадсько-політична діяльність

Керівник Тернопільської міської громадської організації підтримки інвалідів, пенсіонерів і малозабезпечених осіб «Повір у себе».

Голова Тернопільського обласного осередку Української ліги сприяння розвитку паліятивної та госпісної допомоги.

У 20102015депутат Тернопільської міської ради VI скликання. Член Всеукраїнського об’єднання «Свобода»[3].

Родина

Брат Володимир — науковець, історик, громадський діяч.

Дружина — Надія, діти: син Андрій — лікар ортопед-травматолог[4], засновник ТОВ «Ортоклініка», «Центру протезування і реабілітації “Разан”»[5], донька Мар'яна — сестра медична операційна[4], співзасновниця ТзОВ «Прохелс»[6].

Відзнаки

  • Почесне звання «Заслужений лікар України» (2016);
  • Почесні грамоти Міністерства охорони здоров’я України (2009 та 2015);
  • грамоти Тернопільської ОДА та міської ради;
  • инші галузеві нагороди.

Джерела

Основні

  • Резюме / Тернопільська міська рада.
  • Мельничук, Б., Уніят, Г., Федечко, М. Чайківський Ярослав Федорович // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ин. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2010. — Т. 4 : А — Я (додатковий). — С. 681—682. — ISBN 978-966-528-318-8.

Посилання

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Моє місто — Ярослав Чайківський // MediaTOR. — 2017. — 27 серп.
Тернопільські медики закликають підтримати їхній проєкт у рамках «Громадського бюджету» // Т1 Новини. — 2019. — 6 лист.

Примітки

  1. Цікавий факт про прізвище: у ТЕС — через «і», а в ТІМС — через «о»; брат Володимир і в ТЕС, і в Інтернеті теж фігурує з «о».
  2. Тракало, В. [Ярослав Чайківський: «Вдячний Господу, що допомагає долати випробування»] / Василь Тракало // Свобода. — 2016. — 4 квіт. (пол.)
  3. Результати виборів депутатів ради / Тернопільська міська рада // Центральна виборча комісія України. — 2010.
  4. 4,0 4,1 Дані про медичних працівників закладів охорони здоров’я // Портал відкритих даних.
  5. Чайківський Андрій Ярославович // You Control.
  6. Товариство з обмеженою відповідальністю «Прохелс» // RING/EDR.

Зауваги