Тернопільська енциклопедія

Матеріал з Тернопедії
Версія від 14:40, 20 листопада 2019, створена Микола Василечко (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Веб-сторінка
Тернопільська енциклопедія
логотип
логотип
Творчий колектив
Автор: Микола Василечко
Редакційна група: перелік редакторів
Загальні відомости
Місце видання: size Україна, м. Тернопіль
Мова: українська
Тема/Жанр: Тернопільщина
Технічні відомости
Примітки: працює на рушії MediaWiki

Тернопільська енциклопедія або скорочено Тернопедія — онлайн-енциклопедія про Тернопільщину. Заснована 3 грудня 2017 року Миколою Василечком.

На відміну від «Вікіпедії», де існують жорсткі, а інколи й дивні критерії значимості, коли, наприклад, футболіст, який зіграв два матчі в Другій лізі, є значимим, а науковець чи діяч культури, які роками працюють у певній галузі діяльності, не заслуговують на статтю там, у «Тернопільській енциклопедії» таких обмежень нема!

Але, якщо «Вікіпедію» може редагувати кожен, через що там редагує багато вандалів, анонімів чи користувачів під невизначеним ніком, любителів радянського «совка» і «русскава міра», користувачів, які не володіють українським правописом і стилем, тут можуть редагувати люди тільки під власним ім’ям і з усією відповідальністю за написане. Водночас, попри ці обмеження, тут можна подавати оригінальне дослідження, яке не дозволяється на Вікіпедії.

Історія

Задум енциклопедії виник у засновника ще наприкінці 2000-х років, але різні обставини не давали змоги реалізувати проект. І тільки в листопаді 2017, після того, як Микола Василечко припинив редагувати Вікіпедію, стало можливим створення «Тернопільської енциклопедії». Наприкінці місяця зарезервовано хостинг і домен, здійснено тестування рушія Mediawiki.

3 грудня 2017 офіційно можна вважати датою заснування енциклопедії — саме в цей день рушій завантажено по-новому й о 21 год 54 хв автоматично створено головну сторінку. 4 грудня про новий сайт оголошено на Фейсбуці[1], а вже 19 грудня о 23:25 оприлюднено адресу енциклопедії в мережі[2].

У наступні два тижні започатковано заготовки майбутніх статей про дні та роки на Тернопільщині, заготовки про села області, перші шаблони й окремі тестові статті.

13 січня 2018 створена сторінка енциклопедії на Фейсбуці.

30 січня 2018 надано доступ першому редактору.

31 січня 2018 задля економії часу імпортовано з «Вікіпедії» більше 1000 статей про Тернопільщину, які створені Миколою Василечком.

2 лютого 2018 в бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського відбулося представлення «Тернопільської енциклопедії».

21 квітня 2018 невеликих змін зазнала головна сторінка — скасовано розділи «Головна стаття тижня» та «Вибрані зображення», натомість розширені «Цей день в історії Тернопільщини» та «Найголовніші новини краю», зокрема, замість «Вибраних зображень» ілюстрації будуть у цих розділах.

29 січня 2019 почав працювати відеоканал на You Tube.

У листопаді 2019 загальний обсяг сайту (система управління, бази даних, завантажені файли) перевищив 1 Гб.

Стиль

Докладніше: Тернопедія:Стиль

Критерії значимості

Критерії значимості є в стадії розробки (наразі нема потреби описувати деталі, адже над проектом працює поки тільки два редактори), але, на відміну від Вікіпедії, де існують великі обмеження, для нас важливими є всі предмети, явища, події, особи (науковці, митці, освітяни, політики, депутати і керівники обласного та районного рівнів, інші відомі на теренах краю особистості чи ті, що зробили вагомий внесок у розвиток науки, мистецтва, літератури, економіки, спорту та інших галузей діяльності), як також усі школи, художні колективи, установи, організації, книги, твори, підприємства, пам’ятники та багато іншого.

Авторське право

Тексти статей «Тернопільської енциклопедії» формуватимуться із джерел, що є суспільним надбанням чи подібних вільних джерел, тексти з невільних джерел переписуватимуться.

Про «Тернопедію» у ЗМІ

Публікації, відео, аудіо про «Тернопільську енциклопедію» у різних засобах масової інформації читайте на окремій сторінці.

Примітки

  1. Пост // Фейсбук. — 2017. — 4 грудня.
  2. Пост // Фейсбук. — 2017. — 19 грудня.
* * * ••• Тернопільська енциклопедія •••
Правила і настанови ПравописСтильКритерії значимостіКатегоризаціяШаблониЗображенняАвторське право
Довідка Список користувачів (АдміністраториРедактори) • Статистика статейПро нас у ЗМІЯк стати редактором