Музей історії ТНМУ

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Музей
Музей історії ТНМУ
Музей історії ТНМУ
Музей історії ТНМУ
Инші назви: Музей історії Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського
Тип: історичний музей
Приналежність: ТНМУ
Розташування: Майдані Волі, 1, м. Тернопіль
Заснування: 12 квітня 1982
Фонди: копії документів, програми наукових конференцій, світлини, альбоми, оголошення, розклади, газетні публікації, фахові видання вишу та його науковців, книги та инше
Публіка: студенти, працівники, гості вишу

Музей історії Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського — музей у місті Тернополі. Розташований на четвертому поверсі адміністративного корпусу Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського на Майдані Волі, 1.

Історія

Музей історії Тернопільського медичного інституту формувався від 1980 року катедрою соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я з медичною статистикою та історією медицини[1]. У створенні музею активну участь взяли ректор професор Іван Сміян, доцент Георгій Конопелько, асистенти Ігор Юхимець і Анатолій Паламарчук[2]. Художнє оформлення музею історії інституту здійснила група студентів-дизайнерів ізостудії, якою керував І. О. Юхимець[3].

Музей відкритий 12 квітня 1982 року в дні відзначання 25-річчя навчального закладу[2], Його відкрив ректор інституту Іван Сміян[2].

У 1990-х роках було традицією вручати в музеї студентські квитки першокурсникам, зустрічатися з ветеранами, відзначати урочисті події[4].

У 2013—2014 роках експозицію музею було докорінно реставровано[4].

Експозиції

Експозиції музею складається з таких розділів:[4]

  • матеріяльні експонати, розташовані у 26 вітринах за часовою послідовністю;
  • галереї портретів ректорів, а також професорів і доцентів, які зробили найбільший вклад у становлення і діяльність університету (більше 55 портретів);
  • галерея портретів вітчизняних і зарубіжних почесних членів вченої ради університету (46 портретів);
  • електронні версії матеріялів з історії всіх катедр, а також життєписи всіх вчених і педагогів університету, портрети яких розміщені у галереях.

В експозиції представлено копії документів, програми наукових конференцій, світлини, альбоми, оголошення, розклади, газетні публікації, які ілюструють події з 1957 донині, фахові видання вишу та його науковців, книги випускників університету, членів Національної спілки письменників України[4].

Окрему вітрину відведено випускникам, які успішно проявили себе в науковій, організаційній та громадській роботі[4].

Встановлено чотири монітори, на яких відвідувачі музею можуть переглянути відеоматеріал з історії вишу та окремих катедр[4].

Примітки

  1. Кафедра соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я з медичною статистикою та історією медицини // Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського: історія і сучасність, 1957-2007... С. 195.
  2. 2,0 2,1 2,2 Виховна і громадська робота // Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського: історія і сучасність (1957—2007) [Текст] / [М. А. Андрейчин та ін. ; за ред. В. В. Файфури, Я. Я. Боднара, А. Х. Завальнюка]. — Тернопіль : ТДМУ : Укрмедкнига, 2007. — С. 73.
  3. Виховна і громадська робота // Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського: історія і сучасність, 1957-2007... С. 76.
  4. 4,0 4,1 4,2 4,3 4,4 4,5 Музей історії Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського // Крізь призму минулого до сьогодення / [Корда М. М., Федонюк Л. Я., Паламарчук А. І. та ин.]; за ред. М. М. Корди, Л. Я. Федонюк. — Тернопіль : ТДМУ : Укрмедкнига, 2017. — С. 336—338.

Джерела

Зауваги


Шаблон:Музеї Тернопільщини

* * * ••• Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського (ТНМУ) •••
Ректори Петро Огiй (1957—1972)Іван Гетьман (1972—1981)Іван Смiян (1981—1997)Леонід Ковальчук (1997—2014)Михайло Корда (від 2015)
Факультети МедичнийСтоматологічнийФармацевтичнийІноземних студентівПіслядипломної освіти
ННІ МорфологіїМедико-біологічних проблемФармакології, гігієни та медичної біохімії імені М. П. СкакунаМоделювання та аналізу патологічних процесівМедсестринства
Катедри Катедри ТНМУ (див. окремо)
Підрозділи Головна організація метрологічної служби МОЗ УкраїниЦентр симуляційного навчанняБібліотекаНОК «Червона калина»
Музеї Музей історії ТНМУМузей анатоміїМузей Леоніда Якимовича КовальчукаМузей-садиба Івана Горбачевського
Пам'ятки і пам'ятники Пам'ятки архітектури: АдмінкорпусМорфологічний корпусФармацевтичний корпус
Пам'ятка історії: Пам'ятне місце, де нацисти розстріляли євреїв
Пам'ятники: Пам'ятник Іванові Горбачевському
Природно-заповідний фонд: Галицький ботанічний сад лікарських рослинБотанічний сад «Червона калина»
Видавнича діяльність Видавництво: «Укрмедкнига»
Газети: «Медична академія»«Університетська лікарня»
Наукові журнали: «International Journal of Medicine and Medical Research»«Медична інформатика та інженерія»«Медична освіта»«Шпитальна хірургія»«Медична та клінічна хімія»«Вісник наукових досліджень»«Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України»«Фармацевтичний часопис»«Здобутки клінічної і експериментальної медицини»«Інфекційні хвороби»«Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології»«Клінічна стоматологія»«Медсестринство»
Студентські видання: «Unitime»«The Мед Voice»
Инше Асоціяція випускників«Ліра Гіппократа»
Окремо див. ТНЕУТНПУТНТУ