Відмінності між версіями «Крисоватий (прізвище)»

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: {{Неод-П}} '''Крисовáтий''' — українське прізвище. Очевидно, походить від слова ''криса'', що...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
{{Неод-П}}
 
{{Неод-П}}
'''Крисовáтий''' — українське прізвище. Очевидно, походить від слова ''криса'', що означає полу головного вбрання.  
+
'''Крисовáтий''' — українське прізвище. Очевидно, утворене від слова ''криси'', що означає відігнуті краї головного убору.  
  
 
==Відомости==
 
==Відомости==
За даними сайту «Рідні»<ref>[https://ridni.org/karta/Крисоватий Крисоватий] // Рідні.</ref> (станом на 2019 рік) це 49631-е за поширеністю прізвище в Україні, 87<ref>Тут і далі абсолютні числа зі сайту, які на нинішній день можуть бути инші, як також загалом можуть бути тільки наближеними до точних.</ref> носіїв, найпопулярніше ім'я: Андрій.
+
За даними сайту «Рідні»<ref>[https://ridni.org/karta/Крисоватий Крисоватий] // Рідні.</ref> (станом на 2019 рік) це 49631-е за поширеністю прізвище в Україні, 87<ref>Тут і далі абсолютні числа зі сайту, які на нинішній день можуть бути инші, як також загалом можуть бути тільки наближеними до точних.</ref> носіїв, найпопулярніше ім'я Андрій.
  
Найбільше носіїв прізвища мешкають на Тернопільщині (57 осіб, зокрема, в Тернополі — 15, Підволочиському районі — 29, Збаразькому — 7, Тернопільському — 6), також — на Хмельниччині, Івано-Франківщині, Дніпровщині, Вінничині, Київщині, Криму, у містах Львові, Чернівцях, Харкові, Кривому Розі.
+
Найбільше носіїв прізвища мешкають на Тернопільщині (57 осіб, зокрема, в Тернополі — 15, Підволочиському районі — 29, Збаразькому — 7, Тернопільському — 6), також — на Хмельниччині, Івано-Франківщині, Дніпровщині, Вінничині, Київщині, Криму, Донеччині, у містах Львові, Чернівцях, Харкові, Кривому Розі.
  
 
==Тернопільці==
 
==Тернопільці==

Версія за 21:19, 7 листопада 2019

Information icon4.svg Прізвище кількох осіб, пов'язаних з Тернопільщиною. Сторінка значень містить посилання на статті та/або коротку довідку про кожного з них.

Крисовáтий — українське прізвище. Очевидно, утворене від слова криси, що означає відігнуті краї головного убору.

Відомости

За даними сайту «Рідні»[1] (станом на 2019 рік) це 49631-е за поширеністю прізвище в Україні, 87[2] носіїв, найпопулярніше ім'я — Андрій.

Найбільше носіїв прізвища мешкають на Тернопільщині (57 осіб, зокрема, в Тернополі — 15, Підволочиському районі — 29, Збаразькому — 7, Тернопільському — 6), також — на Хмельниччині, Івано-Франківщині, Дніпровщині, Вінничині, Київщині, Криму, Донеччині, у містах Львові, Чернівцях, Харкові, Кривому Розі.

Тернопільці

  • Андрій Крисоватий (нар. 23 грудня 1965, с. Кошляки в околиці Підволочиська) — український вчений у галузі економіки, освітянин, доктор економічних наук, ректор Тернопільського національного економічного університету;
  • Олекса Крисоватий (дата і місце народження невідомі — дата і місце смерти невідомі) — український селянин, неписьменний війт с. Кошляків, посол Галицького крайового сейму[3], громадський діяч[4] (певний час — москвофіл[5]).

Подібні прізвища

Примітки

  1. Крисоватий // Рідні.
  2. Тут і далі абсолютні числа зі сайту, які на нинішній день можуть бути инші, як також загалом можуть бути тільки наближеними до точних.
  3. Чорновол, І. 199 депутатів Галицького Сейму. — Львів : Тріада плюс, 2010. — 228 с., іл. — С. 114, 145. — (Львівська сотня). — ISBN 978-966-486-089-2.
  4. Sejm. Muzyka obstrukcyjna // Kurjer Lwowski. — 1912. — № 54 (4 lut). — S. 1. (пол.)
  5. Wybory do Sejmu // Kurjer Lwowski. — 1908. — № 95 (26 lut). — S. 2. (пол.)

Джерела

Зауваги