Головна сторінка

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Bullet-blue.png Люби рідний край! Шануй українське! Bullet-blue.png

Вітаємо Вас у «Тернопільській енциклопедії» — електронній енциклопедії про Тернопілля!
Якщо Ви цікавитеся краєзнавством, долучайтеся до проєкту, адже «Тернопільська енциклопедія» — відкрита для всіх, хто любить рідний край і прагне поширювати інформацію про нього в усьому світі!
Тернопільська енциклопедія - логотип - 3.jpg

   Для «Тернопільської енциклопедії» важливими є тернопільці, відомі не тільки на всеукраїнському, а й на місцевому рівні, инші особи, пов’язані з краєм, природні об’єкти Тернопільщини від великих і знаних до найдрібніших, якщо про них є цікава інформація, навчальні заклади, колективи, установи, організації, підприємства, твори літератури та мистецтва, події минулого й сьогодення, що мали вплив на перебіг історії краю, та багато иншого.

   Ми намагаємося відновити питомо українські слова, які радянська влада викидала зі словників, уживати якнайменше запозичень, якщо є українські відповідники, надаємо перевагу клясичному українському правопису.

   Статті «Тернопільської енциклопедії» щоденно вдосконалюються та оновлюються новими фактами, створюються нові статті. Вже зараз читайте їх за такмими основними темами:

   Хочете допомогти? Станьте редактором, подавайте статті на теми, що вас цікавлять, доповнюйте статті, виправляйте неточности чи помилки, поділіться зображеннями. У кожній статті зазначені автори (автори), ми редагуємо тільки під власним ім'ям з відповідальністю за написане, з посиланнями на використані джерела. Водночас, до енциклопедії можна подавати авторські дослідження, публікувати вперше виявлені факти.

   «Тернопільська енциклопедія» у «Фейсбуку» — приєднуйтеся!

Nuvola apps date.svg
Цей день в історії Тернопільщини
 • У • Р • Ш • 

Сьогодні субота, 18 січня 2020 року.
В «Тернопільській енциклопедії»:
написано статей — 4521,
усіх сторінок — 17 633,
кількість редагувань — 41 421.

Народилися

  • 150 років тому — Ян Камінський — польський військовий лікар (с. Пробіжна в околиці Чорткова);
  • також Володимир Гаврилюк, Іван Зварун, Микола Пасіка, Василь Станимир, Марія Турчин, Зіновій Новосельський, Григорій Онуферко, Володимир Лукашук та инші.

Померли

  • 10 років тому — Іван Биков — український актор (м. Тернопіль);
  • Владислав Колєжак, Іван Галущинський, Богдан Кирилюк, Анатолій Поліщук, Людвіг Марек, Фелікс Цозель, Дмитро Щербачов, Гнат Юра, Марія Процик та инші.

Більше про цей день в історії Тернопільщини читайте в статті 18 січня.


 
Nuvola mimetypes recycled.png
Нові статті
 • Р •