Вибори до Верховної Ради України 2019 на Тернопільщині

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Політична подія
Позачергові вибори до Верховної Ради України
Ukrainian parliamentary election, 2019 (01).jpg
Мета: обрання депутатів Верховної Ради України
Час: 21 липня 2019
Організатори: Центральна виборча комісія України
Учасники: громадяни України

Позачергові вибори до Верховної Ради України відбулися 21 липня 2019 року.

Передумови

Чергові вибори, за законодавством, були заплановані на 27 жовтня 2019 року, проте президент Володимир Зеленський під час власної інавгурації 20 травня оголосив про розпуск парляменту, а вже наступного дня підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VIII скликання. Указ Президента набрав чинності після його опублікування в офіційних виданнях — «Голосі України» та «Урядовому кур'єрі».

24 травня до Конституційного суду надійшло конституційне подання від 62 депутатів Верховної Ради щодо визнання цього указу неконституційним. Конституційний суд почав розгляд депутатського запиту 11 червня і 19 червня підтвердив законність указу.

Таким чином позачергові вибори до Верховної Ради відбулися 21 липня.

Загальнодержавний округ (партії)

Результати Парламентських виборів в Україні 2019 року за округами

В усіх округах на Тернопільщині найбільше голосів отримала політична партія «Слуга народу». В лідерах також «Голос», «Європейська Солідарність», ВО «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка та ВО «Свобода». Инші партії набрали менше 5 % голосів[1].

Список партій (за номером у списку) та результати голосування на Тернопільщині (кількість голосів — у % та абсолютна кількість; кольором позначені партії, що пройшли в парлямент):[2][3][4][5][6]

Партії 163 164 165 166 167 Разом
по области[7]
14. Слуга народу 29,11 — 24 365 33,32 — 29 176 28,99 — 28 054 33,06 — 30 088 33,44 — 25 517 31,51 — 137 200
18. Голос 20,31 — 16 997 08,54 — 7 478 14,05 — 13 596 10,59 — 9 640 12,06 — 9 204 13,07 — 56 915
10. Європейська Солідарність 15,13 — 12 659 10,40 — 9 104 14,27 — 13 807 11,50 — 10 467 11,52 — 8 789 12,59 — 54 826
3. ВО «Батьківщина» 08,77 — 7 341 14,14 — 12 380 13,16 — 12 732 14,10 — 12 833 10,47 — 7 986 12,23 — 53 272
16. Радикальна партія Олега Ляшка 01,93 — 1 613 10,84 — 9 488 07,23 — 6 996 08,61 — 7 835 08,10 — 6 178 07,37 — 32 110
21. ВО «Свобода» 05,72 — 4 783 06,35 — 5 559 05,94 — 5 743 06,72 — 6 118 09,07 — 6 920 06,69 — 29 123
2. Сила і честь 05,74 — 4 806 03,38 — 2 956 03,61 — 3 489 03,46 — 3 148 04,37 — 3 333 04,07 — 17 732
11. Українська Стратегія Гройсмана 03,18 — 2 660 03,46 — 3 030 03,07 — 2 974 03,17 — 2 883 02,28 — 1 738 03,05 — 13 285
12. Громадянська позиція 03,27 — 2 735 01,87 — 1 635 02,67 — 2 586 02,34 — 2 131 01,75 — 1 334 02,39 — 10 421
6. Опозиційна платформа — За життя 02,16 — 1 811 03,23 — 2 827 0,87 — 844 01,00 — 910 01,33 — 1 016 01,70 — 7 408
9. Об'єднання «Самопоміч» 01,38 — 1 159 0,73 — 643 01,19 — 1 150 03,02 — 2 744 01,65 — 1 257 01,59 — 6 953
20. Аграрна партія України 0,16 — 131 0,36 — 312 02,36 — 2 283 0,19 — 171 0,25 — 187 0,70 — 3 084
1. Опозиційний блок 0,48 — 403 01,36 — 1 194 0,57 — 553 0,40 — 360 0,57 — 433 0,67 — 2 943
7. Партія зелених України 0,34 — 284 0,66 — 577 0,60 — 578 0,59 — 535 0,69 — 524 0,57 — 2 498
5. Сила людей 0,51 — 430 0,16 — 138 0,19 — 181 0,18 — 161 01,27 — 966 0,43 — 1 876
22. Рух нових сил Михайла Саакашвілі 0,69 — 580 0,33 — 291 0,37 — 354 0,32 — 294 0,41 — 315 0,42 — 1 834
17. Партія Шарія 0,80 — 673 0,41 — 363 0,30 — 286 0,23 — 205 0,27 — 205 0,39 — 1 732
15. Сила права 0,08 — 71 0,15 — 133 0,14 — 136 0,17 — 151 0,14 — 108 0,13 — 599
4. Патріот 0,10 — 81 0,12 — 102 0,18 — 174 0,11 — 102 0,12 — 90 0,12 — 553
13. Соціальна справедливість 0,05 — 45 0,11 — 98 0,12 — 115 0,13 — 118 0,13 — 99 0,10 — 475
19. Незалежність 0,04 — 31 0,05 — 40 0,08 — 78 0,07 — 64 0,06 — 46 0,05 — 259
8. ВО «Факел» 0,03 — 25 0,05 — 44 0,05 — 51 0,04 — 40 0,07 — 51 0,04 — 211

Мажоритарні округи

Результати Парламентських виборів в Україні 2019 року в одномандатних мажоритарних округах

25 червня Центральна виборча комісія України завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах та кандидатів, включених до виборчих списків партій, в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

В ОВО зареєстровано 3 171 кандидат у народні депутати України, в тому числі: висунутих політичними партіями — 1 436, шляхом самовисування — 1 735. Комісія зареєструвала 2 674 кандидатів у народні депутати України, включених до виборчих списків 21-ї політичної партії.

На Тернопільщині, як і на виборах Президента України — п’ять виборчих округів: 163—167. За депутатські мандати боролися 67 кандидатів, з яких тільки 5 — жінки. 48 кандидатів висунули партії, 19 — самовисуванці.

Наймолодшому кандидату — 22 роки, найстаршому — 63.

163-ий округ

Виборчі дільниці № 611096—611177, 611179—611181 м. Тернополя — 85 дільниць, кількість виборців, внесених до списку виборців — 169 560, кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені — 84 204[8], явка виборців — 49,66%[1]; 21 кандидат.

Світлина Ім’я та прізвище Вік
(років)
Місце роботи, посада Партія Результат[9]
Барна Степан Степанович - 16071319.jpg Степан Барна 40 ексголова Тернопільської ОДА «Європейська Солідарність» 14,11 — 11 519
Бицюра Леонід Олексійович - 16042434.jpg Леонід Бицюра 42 заступник міського голови Тернополя «Свобода» 11,55 — 9 426
Андрій Богданець 35 заступник гендиректора Тернопільської птахофабрики «Слуга народу» 25,44 — 20 763
Богдан Брич 43 в. о. старости Гаїв Шевченківських «Батьківщина» 05,89 — 4 812
Анатолій Вихрущ 64 професор катедри психології ТНЕУ «Народний Рух України» 02,52 — 2 063
Олег Галамай 37 безробітний «Опозиційний блок» 0,98 — 800
Ярослав Гасай 36 безробітний безпартійний, самовисування 0,38 — 318
Ковалик Іван Ігорович.jpg Іван Ковалик 29 громадський активіст, помічник народного депутата самовисування 01,53 — 1 251
Ігор Красновський 54 підприємець «Разом сила» 0,26 — 220
Юлія Мамчак 31 підприємиця, громадська активістка самовисування 01,93 — 1 583
Pastukh-Taras-Tymofiyovych-15089036.jpg Тарас Пастух 41 чинний народний депутат «Самопоміч» 05,96 — 4 864
Побер Ігор Миколайович - 16037715.jpg Ігор Побер 50 чинний народний депутат «Удар» 01,73 — 1 417
Лариса Римар 48 директорка Тернопільського музичного коледжу імені Соломії Крушельницької «Громадянська позиція» 02,29 — 1 873
Тарас Серетний 28 спеціяліст обласного Держгеокадастру «Радикальна партія» 01,59 — 1 300
Петро Солонинко 57 ачальник юридичного відділу ТОВ «МЖК ІРЛАГА» «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» 0,73 — 603
Іван Сороколіт 41 підприємець «Сила людей» 03,93 — 3 211
Богдан Стасишин 57 директор ТОВ «АСКО» «Патріот» 0,36 — 298
Сергій Танчук 43 начальник диспетчерської САД «Сила і честь» 02,62 — 2 143
Іван Тарасов 24 безробітний член Ліберально-демократичної партії, самовисування 0,16 — 135
Максим Черкашин - 11056842.jpg Максим Черкашин 36 підприємець, громадський діяч «Голос» 15,30 — 12 491
Ігор Юзьвак 37 адвокат член партії «Добрий самарянин», самовисування 0,62 — 508

164-ий округ

Частина Кременця і району, а також Підволочиського, Збаразького, Шумського і Лановецького районів — 308 дільниць, кількість виборців, внесених до списку виборців — 164 340, кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені — 88 072[8], явка виборців — 53,59%; 13 кандидатів.

Світлина Ім’я та прізвище Вік
(років)
Місце роботи, посада Партія Результат[10]
Вадим Боярський 51 директор департаменту соцзахисту населення ТОДА «Батьківщина» 14,47 — 12 490
Ігор Василів 39 підприємець, громадський діяч «Слуга народу» 21,42 — 18 481
Mykhailo Holovko.jpg Михайло Головко 36 чинний народний депутат ВО «Свобода» 20,94 — 18 068
Ігор Дацків 39 підприємець член «Радикальної партії», самовисування 03,23 — 2 787
Богдан Іванусь 22 начальник студвідділу ЛНУ імені Івана Франка безпартійний, самовисування 0,95 — 822
Володимир Кравець 51 селищний голова Вишнівця член партії «Добрий самарянин», самовисування 08,90 — 8,90
Василь Купина 39 начальник дільниці-керівник проєктів ПП «Станіслав-монтаж» член партії «Громадянська позиція», самовисування 0,68 — 593
Ігор Левчук 62 пенсіонер безпартійний, «Опозиційний блок» 01,25 — 1 079
Іван Панчук 27 начальник відділу освіти, молоді та спорту Шумської РДА безпартійний, самовисування 01,65 — 1 429
Віта Салко 43 безробітна, громадська активістка «Голос» 05,83 — 5 036
Роман Тимощук 31 підприємець «Разом сила» 01,06 — 922
Chobotar-Valeriy-Georgiyovych-08081269.jpg Валерій Чоботарь 43 безробітний «Європейська Солідарність» 10,70 — 9 236
Богдан Яциковський 34 заступник голови Держкомісії по запасах корисних копалин «Радикальна партія» 8,85 — 7 639

165-ий округ

Місто Бережани, частина міста Тернополя (виборчі дільниці № 611092— 611095), Бережанський, Зборівський, Козівський, Підгаєцький, Тернопільський райони, частина Кременецького району — 308 дільниць, кількість виборців, внесених до списку виборців — 169 231, кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені — 98 133[8], явка виборців — 57,99%; 11 кандидатів.

Світлина Ім’я та прізвище Вік
(років)
Місце роботи, посада Партія Результат[11]
Віталій Горба 37 юристконсульт у ПАП «Добрий самарянин» самовисування 02,31 — 2 197
Володимир Кісілевич 25 заступник сільського голови у Колодненській сільраді «Слуга народу» 16,92 — 16 072
Василь Мартюк 33 директор благодійного фонду «Агрохолдинг «Мрія» «Голос» 09,30 — 8 835
Володимир Мисик 33 заступник директора Тернопільського інституту післядипломної педагогічної освіти «Свобода» 06,56 — 6 234
Петро Репела 48 голова Козівської райради «Батьківщина» 07,63 — 7 248
Богдан Саранчук 54 підприємець безпартійний, самовисування 0,73 — 699
Іван Чайківський 47 директор корпорації «Агропродсервіс» член Аграрної партії України, самовисування 34,99 — 33 229
Микола Черник 53 безробітний «Опозиційний блок» 0,67 — 637
Арсен Чудик 39 начальник ФДМУ Тернопільського району «Радикальна партія» 02,44 — 2 326
Людмила Шидлюх 54 підприємець «Патріот» 0,66 — 632
Yuryk-Taras-Zinoviyovych-14116259.jpg Тарас Юрик 38 чинний народний депутат округу «Європейська Солідарність» 17,73 — 16 843

166-ий округ

Бучацький, Гусятинський, Монастириський, Теребовлянський райони — 270 дільниць, кількість виборців, внесених до списку виборців — 161 044, кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені — 90 872[8], явка виборців — 56,43%; 10 кандидатів.

Світлина Ім’я та прізвище Вік
(років)
Місце роботи, посада Партія Результат[12]
Ярослав Антонов 48 безробітний «Опозиційний блок» 0,66 — 601
Володимир Бліхар 40 підприємець «Батьківщина» 08,74 — 7 848
Степан Брацюнь 56 голова КУН Конгрес Українських Націоналістів 05,92 — 5 318
Роман Василіцький 55 підприємець «Самопоміч» 07,75 — 6 963
Вітвіцький Олег Іванович - 17074269.jpg Олег Вітвіцький 43 безробітний «Голос» 08,12 — 7 295
Микола Люшняк 45 чинний народний депутат від округу безпартійний, самовисування 31,05 — 27 872
Василь Сеник 56 голова Бучацької організації Українського товариства мисливців і рибалок «Радикальна партія» 03,91 — 3 518
Ігор Сопель 44 керівник Хоростківського регіонального структурного підрозділу ТОВ «Агробізнес» «Слуга народу» 22,18 — 19 913
Алла Стечишин 36 Завадівський сільський голова Монастириського району самовисування 10,62 — 9 538
Зеновій Холоднюк 57 голова Селянської партії України самовисування 0,99 — 889

167-ий округ

Місто Чортків, Борщівський, Заліщицький, Чортківський райони — 212 дільниць, кількість виборців, внесених до списку виборців — 143 551, кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені — 76 889[8], явка виборців — 53,56%; 14 кандидатів.

Світлина Ім’я та прізвище Вік
(років)
Місце роботи, посада Партія Результат[13]
Barna-Oleh-Stepanovych-15043021.jpg Олег Барна 52 чинний нардеп від округу «Європейська Солідарність» 08,42 — 6 363
Володимир Гевко 43 директор ТОВ «Навчально-консалтингової компанії «Профі-Центр» «Слуга народу» 22,20 — 16 774
Ігор Запоточний 63 пенсіонер «Опозиційний блок» 0,64 — 490
Володимир Іванишин 58 ректор Подільського державного аграрно-технічного університету «Сила і честь» 07,41 — 5 598
Алла Квач 53 Заліщицький міський голова «Голос» 13,80 — 10 428
Андрій Махніцький 33 голова ГО «Біличанський рибалка» «Радикальна партія» 03,13 — 2 371
Тарас Навольський 30 підприємець «Самопоміч» 06,38 — 4 824
Андрій Нагірний 37 безробітний безпартійний, самовисування 02,27 — 1 719
Роман Пахолок 62 директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу
імені Олександра Барвінського
ВО «Батьківщина» 04,54 — 3 433
Руслан Ружицький 34 підприємець безпартійний, самовисування 0,18 — 136
Петро Сандуляк 59 підприємець «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» 01,08 — 821
Oleh Syrotyuk.jpg Олег Сиротюк 41 голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» ВО «Свобода» 11,08 — 8 371
Роман Шипітка 34 підприємець член партії «Європейська Солідарність», самовисування 02,02 — 1 529
Шматько Володимир Петрович - 353.jpg Володимир Шматько 33 Чортківський міський голова «Сила Людей» 16,77 — 12 671

Депутати від Тернопільщини

Загалом у ІХ скликанні Верховної Ради України Тернопільщину представляють 6 депутатів, 2 обрані в загальнодержавному окрузі та 4 в мажоритарних округах.

4 депутатів від партії «Слуга народу», 1 від Аграрної партії України та 1 самовисуванець.

5 — вперше стали депутатами, 1 був народним депутатом VIII скликання. За статтю — 5 чоловіків та 1 жінка. Наймолодшому (на час обрання) — 35 років, найстаршому — 51.

У загальнодержавному окрузі до Верховної Ради від Тернопільщини є такі депутати:

Світлина Ім’я та прізвище Вік
(років)
Місце роботи, посада Партія
номер у списку
або округ
Іван Калаур[14] 51 завідувач катедри цивільного права і процесу ТНЕУ «Слуга народу», № 128
Людмила Марченко[14] 36 провідна фахівчиня департаменту навчання і розвитку персоналу
ТОВ «Епіцентр К» та ТОВ «Нова лінія», власниця ресторану
«Слуга народу», № 62

У мажоритарних округах перемогли:

Світлина Ім’я та прізвище Вік
(років)
Місце роботи, посада Партія,
округ
Андрій Богданець 35 заступник гендиректора Тернопільської птахофабрики «Слуга народу», 163
Ігор Василів 39 підприємець, громадський діяч «Слуга народу», 164
Володимир Гевко 43 директор ТОВ «Навчально-консалтингової компанії «Профі-Центр» «Слуга народу», 167
Микола Люшняк 45 чинний народний депутат від округу безпартійний, самовисування, 166
Іван Чайківський 47 директор корпорації «Агропродсервіс» член Аграрної партії України,
самовисування, 165

Примітки

  1. 1,0 1,1 Власне дослідження автора — Миколи Василечка.
  2. Відомості про підрахунок голосів виборців по загальнодержавному виборчому округу Виборчий округ № 163 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  3. Відомості про підрахунок голосів виборців по загальнодержавному виборчому округу Виборчий округ № 164 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  4. Відомості про підрахунок голосів виборців по загальнодержавному виборчому округу Виборчий округ № 165 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  5. Відомості про підрахунок голосів виборців по загальнодержавному виборчому округу Виборчий округ № 166 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  6. Відомості про підрахунок голосів виборців по загальнодержавному виборчому округу Виборчий округ № 167 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  7. Тернопільська область // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  8. 8,0 8,1 8,2 8,3 8,4 Відомості про кількість виборців у списках на момент закінчення голосування // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  9. Відомості про підрахунок голосів виборців на одномандатному виборчому окрузі № 163 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  10. Відомості про підрахунок голосів виборців на одномандатному виборчому окрузі № 163 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  11. Відомості про підрахунок голосів виборців на одномандатному виборчому окрузі № 163 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  12. Відомості про підрахунок голосів виборців на одномандатному виборчому окрузі № 163 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  13. Відомості про підрахунок голосів виборців на одномандатному виборчому окрузі № 163 (Тернопільська область) // Центральна виборча комісія України. — 2019. — Липень.
  14. 14,0 14,1 Гошій, І. Іванка Гошій / 2019 // RIA плюс. — б/н. — № 24 лип

Джерела

Зауваги

••• Вибори на Тернопільщині •••
Президента України 1991199419992004201020142019
Парляментські 19941998200220062007201220142019
Місцеві 1990199419982002200620102015
Референдуми 19912000
П/Р