Абрамчук (прізвище)

Матеріал з Тернопедії
Версія від 10:03, 2 грудня 2019, створена Микола Василечко (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{Неод-П}} '''Абрамчук''' — українське прізвище, утворене від імені Абрам. ==Відомости== За д...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Information icon4.svg Прізвище кількох осіб, пов'язаних з Тернопільщиною. Сторінка значень містить посилання на статті та/або коротку довідку про кожного з них.

Абрамчук — українське прізвище, утворене від імені Абрам.

Відомости

За даними сайту «Рідні»[1] (станом на грудень 2019) це 1923-е за поширеністю прізвище в Україні, 2305[2] носіїв, найпопулярніші імена: Олександр, Тетяна.

Носії прізвища проживають в усіх областях України, найчисельніше — на Волині (зокрема, в Сарненському районі на Рівненщині — 402, м. Ковелі — 173, с. Клесові — 157).

На Тернопільщині проживає 25 носіїв цього прізвища, найчисельніше в Борщівському районі — 12, також у Гусятинському — 3, Кременецькому — 2, Лановецькому — 2, Підволочиському — 4, Чортківському — 2.

Тернопільці

  • Абрамчуки — відомий міщанський рід тернополян[3];
  • Михайло Абрамчук (нар. 1905, правдоподібно с. Пилипче в околиці Мельниці-Подільської) — український селянин, член ОУН або вояк УПА.

Подібні прізвища

Примітки

  1. Абрамчук // Рідні.
  2. Тут і далі абсолютні числа зі сайту, які на нинішній день можуть бути инші, як також загалом можуть бути тільки наближеними до точних.
  3. Дем’янова, І., Кузьмович, Л. «Кавуни» // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ин. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2005. — Т. 2 : К — О. — С. 7. — ISBN 966-528-199-2.

Джерела

Зауваги