Іван (Січкарик)

Матеріал з Тернопедії
Версія від 09:49, 25 квітня 2020, створена Микола Василечко (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Священник
Іван (Січкарик)
Причащання під час Літургії на Микулинецькому цвинтарі в день святкуваня 20-річчя виходу з підпілля УГКЦ 18.10.2009
Причащання під час Літургії на Микулинецькому цвинтарі в день святкуваня 20-річчя виходу з підпілля УГКЦ 18.10.2009
Инші імена: англ. 
Народження: 25.04.1976
м-ко Мельниця-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область, нині Україна
Громадянство: українець
size УРСРsize Україна
Освіта: Чортківській дяківсько-реґентській школі, Тернопільська вища духовна семінарія імені Патріярха Йосифа Сліпого, Папський Григоріянський університет
Робота: парох церкви Пресвятої Трійці; викладач Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріярха Йосифа Сліпого
Релігія,
духовне життя:
УГКЦ, доктор біблійного богослов'я

о. Іван (Січкарик) (нар. 25 квітня 1976, м-ко Мельниця-Подільська, нині Україна) — український релігійний діяч, греко-католицький священник. Перший доктор біблійного богослов'я (2010) з України.

Життєпис

Іван Січкарик, син імя, народився 25 квітня 1976 року в містечку Мельниці-Подільській Борщівського району Тернопільської области (тоді — УРСР, нині — Україна).

У 19921994 навчався в Чортківській дяківсько-реґентській школі (нині дяківсько-катехитична академія імені священномученика (єпископа) Григорій Хомишина).

У 1994—2000 навчався в Тернопільській вищій духовній семінарії імені Патріярха Йосифа Сліпого.

2000—2003 — вищі студії в Папському Григоріянському університеті: цикл ліцензіяту за спеціялізацією «Біблійне Богослов'я» (тема праці: «Екзегетичне пояснення біблійного уривку 1 Кор. 6, 12-20). У 2003—2010 — продовження навчання в цьому ж університеті циклу докторату.

Попередньо о. Іван викладав курс «Листи Апостола Павла» у Львівській духовній семінарії Святого Духа та Українському католицькому університеті.

Також викладав на курсах для вчителів-катехитів: Вступ до Старого і Нового Заповітів і на курсах підвищення кваліфікації для священників. Читав лекції на катедрі медичної біоетики і деонтології в Тернопільському державному медичному університеті[1].

Нині о. Іван Січкарик викладає в Тернопільській вищій духовній семінарії предмети «Вступ до Святого Письма», «Листи Апостола Павла», «Біблійна герменевтика», «Історія спасіння».

Служить на парафії Пресвятої Трійці Східного деканату м. Тернополя Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Доробок

Докторська праця

9 червня 2010 о.-доктор Іван (Січкарик) зробив публічний захист докторської праці в Папському Григоріянському університеті (біблійний факультет, м. Рим, Італія) на тему: «СОМА (тіло) як основний пункт навчання Апостола Павла. Пошук екзегетичний та богословсько-біблійний».

Написання праці обсягом 532 сторінки тривало 7 років. Зокрема, 50 сторінок займає бібліографія різних авторів, які робили науковий пошук щодо тематики «тіло», «тілесність» у листах Апостола Павла, а також у різних ділянках грецької, єврейської культур, книг Старого Завіту, писань з Кумрану, навчання Філона Олександрійського та инше.

Ця докторська праця є надзвичайно важливою, тому що це перший повний аналіз значення грецького слова «СОМА» (тіло) в листах Павла. Книга написана італійською мовою і надрукована 2011 і на сьогодні її можна читати у провідних богословських бібліотеках світу. Нині автор працює над перекладам праці українською мовою.

Захист

Модератор праці — о.-професор Уго Ванні (Італія), голова комісії — о.-професор Міхаель Маєр (Німеччина), другий модератор — о.-професор Скотт Бродер (США). На захисті були присутні апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії владика Діонізій (Ляхович), Голова Товариства «Свята Софія» о. Іван Дацко, пасторальний координатор для українців греко-католиків в Італії о. Олександр Сапунко, священники та студенти-семінаристи.

З огляду на складність та об'ємність теми дослідження, а також наукову новизну представленої роботи, члени комісії визнали її фундаментальною теологічною працею. Професор Уго Ванні на завершення свого виступу привітав усіх присутніх з народженням в особі о.-доктора Івана Січкарика нового вченого-богослова Католицької церкви.

Представлення
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Перший доктор біблійного богослов'я України отець-доктор Іван Січкарик презентував свою книгу // Телекомпанія TV-4. — 2014. — 6 черв.

Презентація книги в Тернополі відбулася 4 червня 2014 в Тернопільській вищій духовній семінарії. На презентацію видання у приміщенні бібліотеки семінарії прибули ректор Львівської духовної семінарії о.-доктор Ігор Бойко, віце-ректор з навчальної частини Львівської семінарії о. Орест (Демко), ректор Тернопільської семінарії о. Іван Римар, о.-доктор історичних наук Віталій Козак, священники, викладачі та студенти семінарії, а також о.-митрат Павло Репела, який передав вітання і благословення від архиепископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського кир Василія Семенюка[2][3].

Инше

Сорок духовних авдіонаук на тему «У пошуках Вифлеємської зірки» в рамках проекту «Небо в7»[4].

Джерела

Основні

Посилання

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
о. Іван Січкарик. Біблійна конференція 15.11.2012 // Галя Борова. — 2014. — 6 черв.
Отець Іван Січкарик до молоді на Майдані Тернополя // Ternopil-Zboriv Archeparchy. — 2013. — 5 груд.
Проповідь про ангелів // Живе Телебачення. — 2012. — 21 лист.
Про важливе. о. Іван Січкарик // Телеканал ІНТБ. — 2016. — 19 вер.
Про важливе. о. Іван Січкарик // Телеканал ІНТБ. — 2017. — 31 жовт.
Отець Іван Січкарик. I реколекційна наука // Ternopil-Zboriv Archeparchy. — 2019. — 11 жовт.
Отець Іван Січкарик. ІI реколекційна наука // Ternopil-Zboriv Archeparchy. — 2019. — 12 жовт.
Отець Іван Січкарик. ІІI реколекційна наука // Ternopil-Zboriv Archeparchy. — 2019. — 13 жовт.

Примітки

  1. Наумець, І. Біблія говорить про першопричини хворіб і про смерть як перехід до вічного життя, — о. д-р Іван Січкарик / Ірина Наумець // Релігійно-інформаційна служба України. — 2016. — 16 груд.
  2. Перший доктор біблійного богослов'я України презентував свою книгу
  3. Зимненко, А. Здобуток українського священика — в науку / А. Зимненко // Вільне життя плюс. — 2014. — № 47 (13 черв.). — С. 5.
  4. Доктор біблійних наук з Тернополя проводить різдвяні реколекції для молоді в інтернеті // Тернопільсько-Зборівська архиепархія. — 2019.

Зауваги