Янош Гаврош

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук


Футболіст, освітянин
Янош Гаврош
Народження: 22.04.1941
м. Діжон, нині регіон Бургундія-Франш-Конте, Франція
Громадянство: size УРСРsize Україна
Родина: батько — Базило, матір — Юлія, дружина — Дарія з Петришиних
Освіта: Ужгородська середня школа, Бучацький радгосп-технікум, Кременецький (Тернопільський) педагогічний інститут
Робота: учитель фізкультури
У спорті: 3-разовий володар Кубка СССР «Золотий колос» серед сільських команд, 8-разовий чемпіон Тернопільської області з футболу
Відзнаки: Кандидат у майстри спорту СРСР

Янош Гаврош (нар. 22 квітня 1941[1], м. Діжон, Франція) — український освітянин, колишній український радянський футболіст, який грав на позиції півзахисника, багаторічний капітан команди «Колос» (Бучач, до 1969 року — «Колгоспник»). Етнічний угорець, кандидат у майстри спорту СРСР.

Життєпис

Янош Гаврош народився 22 квітня 1941 року в м. Діжоні (центр історичної області Бургундії, нині — регіон Бургундія-Франш-Конте) у Франції в родині угорця Базила Гавроша та його дружини, українки Юлії. Батьки повернулися із заробітків у Франції до м. Ужгорода, де минуло дитинство Яноша.

Закінчив одну із середніх шкіл в Ужгороді, потім — Бучацький радгосп-технікум (нині Бучацький аграрний коледж Подільського ДАТУ), заочне відділення Кременецького педагогічного інституту, який перевели до Тернополя (нині Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка).

Виступав у складі юнацької збірної, грав на Закарпатті. За команду «Колгоспник» з Бучача виступав з літа 1965 року, куди переїхав з групою гравців з Брошнева на Івано-Франківщині на чолі з тренером Петром Савчуком. За свої футбольні досягнення отримав звання «Кандидат у майстри спорту СРСР». Після закінчення кар'єри футболіста тривалий час працював учителем фізичної культури у Підзамочківській школі поблизу Бучача. У цей час вів шаховий та шашковий гурток. Очолював районну команду, за яку в дитинстві виступав майбутній чемпіон світу в складі збірної України Василь Іванчук, уродженець Копичинців.

Досягнення:

Сім'я

Дружина — Дарія з Петришиних, дочка Володимира, (нар. 12 листопада 1947, м. Жовква), освітянка, випускниця Івано-Франківського педагогічного інституту (нині національний університет імені Василя Стефаника), працювала в школі в с. Підзамочку.

Примітки

  1. Вся Україна
  2. Перемога. — 1969. — № 171 (4 жовтня). — С. 4.
  3. Колгоспник — 2-разовий володар Кубка області з футболу // Перемога. — 1965. — № 109 (11 вересня). — С. 4.

Джерела

Посилання

Зауваги