Фармацевтичний корпус ТНМУ

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Пам'ятка
Фармацевтичний корпус Тернопільського державного медичного університету
Тернопіль - Вулиця Руська, 36 - Корпус фармацевтичного факультету ТДМУ - 16094956.jpg
Тип і статус: Пам'ятка архітектури місцевого значення

Фармацевтичний корпус Тернопільського державного медичного університету — пам'ятка архітектури місцевого значення в Тернополі на вул. Руській, 36. Охоронний номер 5.

Історія

Шаблон:Scroll Gallery Житловий будинок Г-подібної форми збудований на початку XX століття.

З початку заснування медичного інституту в цьому будинку був гуртожиток № 1.[1]

У 2000 році корпус передано фармацевтичному факультету, на першому поверсі відкрито навчально-виробничу аптеку[2], у 2002-му кімнати 2-го поверху обладнані під навчальні та лаборантські відповідно до їх функціонального призначення[3].

У 2015 році працівниками адміністративно-господарської частини університету зроблено реконструкцію міжповерхових перекриттів корпусу за сучасними технологіями. Всередині будівлі капітально відремонтовані всі кімнати, замінено двері та вікна, батареї, паркет, зроблено сучасну систему вентиляції і встановлено витяжні шафи. У 2016 році оновлений фасад, відремонтований дах, замінено старі вхідні двері на нові у відповідності до архітектурного ансамблю будівлі. Також реконструйовано внутрішній дворик будівлі, який оформлено в італійському стилі. Він вимощений бруківкою і облаштований квітковою клумбою.[4]

Примітки

  1. Заснування і становлення інституту (1957—1963) // {Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського: історія і сучасність, 1957-2007... С. 15.
  2. В умовах незалежності України (1991—2007) // Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського: історія і сучасність, 1957-2007... С. 99.
  3. Там само. С. 101.
  4. Фармацевтичний корпус ТДМУ став окрасою міста // Сайт ТДМУ. — 2016. — 29 листопада.

Джерела

Посилання

Шаблон:Arch-stub

* * * ••• Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського (ТНМУ) •••
Ректори Петро Огiй (1957—1972)Іван Гетьман (1972—1981)Іван Смiян (1981—1997)Леонід Ковальчук (1997—2014)Михайло Корда (від 2015)
Факультети МедичнийСтоматологічнийФармацевтичнийІноземних студентівПіслядипломної освіти
ННІ МорфологіїМедико-біологічних проблемФармакології, гігієни та медичної біохімії імені М. П. СкакунаМоделювання та аналізу патологічних процесівМедсестринства
Катедри Катедри ТНМУ (див. окремо)
Видавнича діяльність Видавництво: «Укрмедкнига»Газети: «Медична академія»«Університетська лікарня»
Наукові журнали: «International Journal of Medicine and Medical Research»«Медична інформатика та інженерія»«Медична освіта»«Шпитальна хірургія»«Медична та клінічна хімія»«Вісник наукових досліджень»«Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України»«Фармацевтичний часопис»«Здобутки клінічної і експериментальної медицини»«Інфекційні хвороби»«Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології»«Клінічна стоматологія»«Медсестринство»
Музеї Музей історії ТНМУМузей анатоміїМузей Леоніда Якимовича КовальчукаМузей-садиба Івана Горбачевського
Пам'ятки і пам'ятники Пам'ятки архітектури: АдмінкорпусМорфологічний корпусФармацевтичний корпус
Пам'ятка історії: Пам'ятне місце, де нацисти розстріляли євреїв
Пам'ятники: Пам'ятник Іванові Горбачевському
Природно-заповідний фонд: Галицький ботанічний сад лікарських рослинБотанічний сад «Червона калина»
Підрозділи Головна організація метрологічної служби МОЗ УкраїниТернопільська університетська лікарняЦентр симуляційного навчанняМедична бібліотекаНОК «Червона калина»
Инше Асоціяція випускників«Ліра Гіппократа»
Окремо див. ТНЕУТНПУТНТУ