Укрмедкнига

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Шаблон:Видавництво «Укрмедкнига» — видавничо-поліграфічний комплекс Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського.

Завдання — забезпечення студентів медичних ВНЗ, коледжів, медучилищ та медичних працівників України методичною літературою, підручниками і посібниками, випуск монографій, опублікування статей та інших праць українською, англійською, російською мовами. Також видавництво забезпечує всі підрозділи університету необхідними бланками, журналами та іншою друкованою продукцією.

Історія

Засноване з ініціативи ректора Леоніда Ковальчука в 1997[1] році з власним поліграфічним комплексом, яке є базовим для ЦМК з ВМО МОЗ України і найбільшим нині спеціалізованим медичним видавництвом в Україні та єдиним, яке друкує продукцію лише українською мовою або в перекладі з української. Видавництво забезпечило україномовними підручниками та посібниками вищі медичні навчальні заклади України ІІІ-ІV рівнів акредитації на 60 %, а І-ІІ рівнів акредитації — на 80 %.

Тривалий час керівником, пізніше науковим керівником видавництва був нинішній ректор вишу Михайло Корда. Нині видавництво очолює заступник ректора з видавничих питань Любов Логін.

Структура

Колектив видавництва (липень 2016-го)
Колектив друкарні (вересень 2015-го)

У структурі видавництва є такі відділи та підрозділи:

  • редакційний відділ — літературне, художнє і технічне редагування рукопису;
  • відділ комп'ютерної верстки — здійснює комп'ютерний набір і верстку рукопису, виведення текстових діапозитивів та художнє оформлення видань;
  • відділ реклами та збуту — реалізацію виданої літератури навчальним закладам, книготорговим організаціям та приватним розповсюджувачам, бере участь у виставках і книжкових ярмарках, форумах;
  • поліграфічний відділ з підрозділами: офсетного друку, брошурувально-палітурний, підготовки друкарських форм, підготовки паперу — монтаж, друк, тиражування і випуск навчально-методичних і наукових видань, а також іншої друкованої продукції.

Напрямки діяльності

Основні напрями діяльності видавництва:

  • випуск власної друковано продукції (книг, брошур, періодичних видань);
  • створення та тиражування навчальних і наукових комп'ютерних програм, випуск компакт-дисків;
  • надання редакційних, інженерних та поліграфічних послуг видавництвам, редакціям, установам, організаціям, приватним особам й інше.

Видання

Щорiчно у видавництвi виходить понад 200 назв видавничої продукцiї (пiдручникiв, посiбникiв, монографiй, журналiв) загальним обсягом 1530 облiково-видавничих аркушiв.

За час існування видавництва видано більше 139 підручників (у т. ч. 8 англомовних), 223 навчальних посібники (12 англомовних), 62 наукових монографії, 87 збірників матеріалів наукових конференцій.

Університет є співзасновником і видавцем 13 всеукраїнських наукових журналів, 10 з яких визнані МОН України, зокрема:

Випускаються обласні газети «Медична академія» та «Університетська лікарня».

Створено і розтиражовано на компакт-дисках навчально-контрольні і наукові програми (понад 50).

Студія «Наукова таблиця» надрукувала і розповсюдила в Україні понад 3000 тематичних таблиць.

Примітки

  1. Наказ міністра охорони здоров'я України № 996 від 8 жовтня 1997 р.

Джерела

Посилання

Шаблон:Ternopil-obl-stub

* * * ••• Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського (ТНМУ) •••
Ректори Петро Огiй (1957—1972)Іван Гетьман (1972—1981)Іван Смiян (1981—1997)Леонід Ковальчук (1997—2014)Михайло Корда (від 2015)
Факультети МедичнийСтоматологічнийФармацевтичнийІноземних студентів
ННІ МорфологіїМедико-біологічних проблемФармакології, гігієни та медичної біохімії імені М. П. СкакунаМоделювання та аналізу патологічних процесівМедсестринстваПіслядипломної освіти
Катедри Катедри ТНМУ (див. окремо)
Видавнича діяльність Видавництво: «Укрмедкнига»Газети: «Медична академія»«Університетська лікарня»
Наукові журнали: «International Journal of Medicine and Medical Research»«Медична інформатика та інженерія»«Медична освіта»«Шпитальна хірургія»«Медична та клінічна хімія»«Вісник наукових досліджень»«Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України»«Фармацевтичний часопис»«Здобутки клінічної і експериментальної медицини»«Інфекційні хвороби»«Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології»«Клінічна стоматологія»«Медсестринство»
Музеї Музей історії ТНМУМузей анатоміїМузей Леоніда Якимовича КовальчукаМузей-садиба Івана Горбачевського
Пам'ятки і пам'ятники Пам'ятки архітектури: АдмінкорпусМорфологічний корпусФармацевтичний корпус
Пам'ятка історії: Пам'ятне місце, де нацисти розстріляли євреїв
Пам'ятники: Пам'ятник Іванові Горбачевському
Природно-заповідний фонд: Галицький ботанічний сад лікарських рослинБотанічний сад «Червона калина»
Підрозділи Головна організація метрологічної служби МОЗ УкраїниТернопільська університетська лікарняЦентр симуляційного навчанняМедична бібліотекаНОК «Червона калина»
Инше Асоціяція випускників«Ліра Гіппократа»
Окремо див. ТНЕУТНПУТНТУ
Шаблон:Видавництва Тернополя