Україна

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Прапор України
Герб України

Украї́на — держава, розташована в Східній та частково Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію. Межує з Білоруссю на півночі, Польщею, Словаччиною та Угорщиною — на заході, Румунією та Молдовою — на південному заході, Росією на сході і північному сході. На півдні і південному сході омивається Чорним та Азовським морями.

Україна — унітарна держава. Вона складається з 24 областей, Автономної Республіки Крим (нині тимчасово окупованої Росією) і двох міст зі спеціальним статусом: Київ — столиця та найбільше місто, і Севастополь. Україна є парламентсько-президентською республікою. Найвищим органом державної влади є Верховна Рада України, а главою держави — Президент України.

За чисельністю населення Україна посідає восьме місце у Європі. За даними останнього перепису населення, що відбувся у 2001 році, в Україні проживає понад 48,4 млн осіб. З них 77,8 % становлять українці, 17,3 % — росіяни. Частка міського населення становить 67,2 %. Офіційною мовою в Україні є українська.

Територія України витягнута з заходу на схід на 1316 км і з півночі на південь на 893 км, лежить приблизно між 52°20′ та 44°23′ північної широти і 22°5′ і 41°15′ східної довготи.

  • Крайній північний пункт — село Грем'яч (урочище Петрівське) Чернігівської області.
  • Крайній південний пункт — смт Форос Автономної Республіки Крим.
  • Крайній західний пункт — село Соломоново Закарпатської області.
  • Крайній східний пункт — село Рання Зоря Луганської області.
  • Географічний центр України міститься на північній околиці села Мар'янівки Черкаської області.
  • За однією з методик вимірювання[1] географічний центр Європи розташований на території України, неподалік міста Рахова Закарпатської області.

Детальнішу інформацію про Україну можете знайти у Вікіпедії та інших джерелах.

Тернопільщина в Україні

Цей розділ ще не написаний.

Примітки

  1. Цей результат отримано в 1887 році військовим відомством Австро-Угорської імперії і вказував на територію, яка належала їй. Також «своїм» центр Європи вважають Білорусь, Словаччина, Литва.