Тернопільський обласний комунальний лікарсько-фізкультурний диспансер

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Медичний заклад
Тернопільський обласний комунальний лікарсько-фізкультурний диспансер
Тернопільський обласний комунальний лікарсько-фізкультурний диспансер
Тернопільський обласний комунальний лікарсько-фізкультурний диспансер
Абревіятура: ТОКЛФД
Розташування: size Тернопільський районsize Кременецький районsize Чортківський район,
size Тернопільська область,
size Україна
Географічні координати: 49°33′05.4″ пн. ш.,
25°35′16.4″ сх. д.
Заснування: 1 жовтня 1950
Очільник: Ігор Паньків
Контакти: вул. Старий Ринок, 1а, м. Тернопіль
тел.: (0352) 52-64-72, 25-37-58, 25-59-90; ел. пошта oklfd_ternopil(равлик)ukr.net

Тернопільський обласний комунальний лікарсько-фізкультурний диспансерлікувальний заклад у Тернополі, що є єдиним закладом лікарсько-фізкультурної служби в Тернопільській области.

Історія

Тернопільський обласний комунальний лікарсько-фізкультурний диспансер

Тернопільський обласний комунальний лікарсько-фізкультурний диспансер ІV категорії створений наказом обласного відділу охорони здоров'я 1 жовтня 1950 (за Постановою Ради Міністрів СРСР від листопада[1] 1949).

У 19501959 диспансер розміщався спільно з підлітковою службою в одній, мінімально оснащеній кімнаті площею 20 м², що належала першій міській поліклініці. У штаті диспансеру було 7 осіб, з яких 3 лікарі.

У 19601961 диспансер із двох кімнат площею 40 м² знаходився в приміщенні Палацу спорту. У цей час придбано фізіотерапевтичну апаратуру, обладнано дві кабінки для проведення лікувального масажу та електротерапії спортовцям. У вільний від тренувань час у боксерській залі проводилися заняття ЛФК із хворими. У штаті диспансеру було 11 осіб.

У 1961 збудовано 2 «фінських» будиночки (9 кімнат) загальною площею 180,5 м² на території обласної лікарні. У стаціонарному відділенні відкрито 3 палати на 15 ліжок для лікування травмованих спортовців та дітей з вадами опорно-рухового апарату. Диспансер переведено до ІІІ категорії лікувально-профілактичних закладів.

У 1973 на баланс диспансеру перeдано новий двоповерховий будинок на вул. 8 Березня, 2-А (нині Родини Барвінських) загальною площею 369,7 м². З 1974 ранґ закладу підвищено до ІІ категорії лікувально-профілактичних закладів, працювало 34 особи, в тому числі 7 лікарів.

У серпні 1976 наказом облздороввідділу закрито стаціонарне відділення, кількість штатних працівників зменшено до 25. Але вже 1983 під диспансер виділено просторе двоповерхове приміщення площею 754,4 м² на вул. Матросова, 1а (нині вул. Старий Ринок, 1а).

У 1985 відкрито відділення лікарського контролю за дитячим населенням. У 1988 на госпрозрахунковій основі починає діяти консультативно-оздоровче відділення.

З березня 1990 в диспансері відкрито відділення лікарського контролю за масовими формами фізичної культури. Станом на початок 1992 у диспансері працювало 58 осіб, у тому числі 19 лікарів, функціонувало 4 відділення. В підвальному приміщенні облаштовано сауну. Офтальмологічна, фізіотерапевтична, стоматологічна служби, тренажерний зал, кабінет функціональної діягностики оснащені сучасною апаратурою. Придбання комп'ютерної техніки дозволило використовувати в комплексному обстеженні спортовців діягностичні програми «Спорт-скринінг», «Ортоспорт» та инші, а для фізкультурників — тестову програму «Паспорт здоров'я і рухових режимів».

У 1993 госпрозрахункове відділення ліквідовано, сформовані відділення спортової медицини, діягностики і тестування (служба вузьких спеціялістів, клінічна лабораторія, кабінет функціональної діягностики) та медико-спортивної реабілітації (служби лікувального масажу, фізіотерапії, лікувальної фізкультури). З 1994 у відділенні медико-спортивної реабілітації почали діяти служби мануальної терапії, лазеротерапії та психотерапевтичної. У фізкабінет придбано апарат магнітотерапії і лазерну установку. Для відділення діягностики і тестування закуплені «Поліаналізатор», шестиканальний електрокардіограф, стоматустановка.

На початок 2010-х спортова медицина области існує тільки в структурі диспансеру, на базі якого проходить фахова підготовка лікарів та медичних сестер з лікувально-фізичної культури для лікувально-профілактичних закладів области, курси підвищення кваліфікації тренерів і вчителів фізкультури з питань медичного забезпечення тренувань та фізичного виховання дітей у навчальних закладах. Ведеться санітарно-освітня робота серед тренерів та спортовців з питань дотримання здорового способу життя, в тому числі, ролі фізичної активности у вихованні здорового покоління. Лікарі виїжджають у райони области, де проводять інспекторські перевірки лікувально-профілактичних закладів, ДЮСШ та инших установ, надають консультативно-методичну допомогу з фахових питань на місцях.

Структура закладу

 • Відділення спортової медицини — медичне забезпечення збірних команд та їхнього резерву, спортовців олімпійських та параолімпійських видів спорту, осіб, які займаються масовими формами фізкультури та спорту (в тому числі за державними програмами, дитячо-юнацьким спортом та спортом ветеранів);
 • відділення діягностики і тестування — кабінет функціональної діягностики, кабінет вузьких спеціялістів та клініко-діягностична лабораторія і стоматологічний кабінет;
 • відділення медико-спортової реабілітації — зал ЛФК, тренажерний зал, кабінет фізіотерапії, масажу, мануальної терапії, лазеротерапії.

Персонал

Головні лікарі
 • К. Загоруй, відмінник охорони здоров'я — 1950—1980 (у 1981—1990 очолювала оргметодслужбу диспансеру),
 • Г. Слівінська — 1981—1985,
 • С. Данильчук — 1985 — лютий 1988,
 • Ю. Стефлюк, відмінник охорони здоров'я — березень 1988 — жовтень 2009,
 • Ігор Паньків — 2009—?,
 • Ігор Костів — від ?.

Кількість співробітників — 52, лікарів — 20 (з вищою категорією — 14, з першою — 2), середнього медперсоналу — 17 (з вищою категорією — 8, з першою — 1).

Праці

Лікарями диспансеру опубліковані такі праці та наукові дослідження:

 • Левенець, В. Г. Медико-педагогічний супровід фізичного розвитку дітей дошкільного віку в режимі дошкільного навчального закладу (2009);
 • Левенець, В. Г. Підготовка фахівців з фізичної реабілітації, їх місце і роль у системі науково-соціальної реабілітації в Україні (2008);
 • Левенець, В. Г. Рухова активність — невід'ємний важливий компонент здоров'я під час навчання у вищому навчальному закладі (2008);
 • Левенець, В. Г. Сучасні погляди на призначення масажу (2009);
 • Левенець, В. Г. Фізична реабілітація при захворюваннях плечового суглобу (2009);
 • Марків, О. М., Марків Н. В. Особливости харчування у спортсменів волейболістів (2008);
 • Омеляненко, І., Левенець В. Г. Стан функціональних і фізичних можливостей школярів другого року навчання (2009);
 • Паньків, І. В. Аналіз патології органа зору за даними диспансеризації в Тернопільському обласному комунальному лікарсько-фізкультурному диспансері (2003);
 • Паньків, І. В., Грушко В. В. Значення заняття фрі-файтом для зміцнення здоров'я дітей та молоді (2012);
 • Паньків, І. В., Чекрій Н. В. Особливости перенапруження ЦНС на ранніх стадіях у спортсменів (2008) та инші.

Джерела

Основне

Посилання

Примітки

 1. На сайті Управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА вказано 31(!) листопада.

Зауваги


Шаблон:Медичні заклади Тернополя