Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Шаблон:ВНЗ

Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму — вищий навчальний заклад у місті Тернополі.

Навчальний та виробничий корпуси училища розташовані на вул. Замонастирській, 26, гуртожиток № 1 на вул. Я. Стецька, 25 та гуртожиток № 2 на вул. М. Карпенка, 20.

Історія

Училище засноване в 1959 році як професійно-технічне училище кравецького профілю[1]. Тоді тут навчалося 90 учнів та працювали 4 майстри виробничого навчання і 2 викладачі[1].

Спеціальності

  • Контролер Ощадного банку
  • Кравець, закрійник
  • Кравець, вишивальник
  • Агент з організації туризму, адміністратор
  • Флорист, квіткар
  • Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр
  • Перукар-модельєр, манікюрник
  • Перукар, візажист
  • Слюсар-електрик; електромонтажник
  • Фотограф

Навчально-виховна робота

Волонтерство

Учні училища шиють маскувальні халати та державні прапори для бійців АТО.[2]

Педагогічний колектив

Директори

  • Галина Грушко — нині

Адміністрація

  • Ірина Цибик — заступник директора
  • Людмила Богуславець — заступник директора
  • Людмила Осадчук — заступник директора
  • Оксана Рихлевич — старший майстер
  • Світлана Іваницька — методист
  • Теодозія Федорович — методист
  • Надія Ворончій — соціальний педагог
  • Тетяна Забитівська — практичний психолог
  • Роман Чорний — завідувач господарства
  • Лідія Ваврик — головний бухгалтер

Викладачі

У 2014 році в училищі працювало 28 викладачів та 28 майстрів виробничого навчання, з яких — 4 відмінники освіти України, 2 кандидати наук, 4 викладачі-методисти, 6 старших викладачів[1].

22 педагогічні працівники мають вищу категорію, 12 майстрів виробничого навчання — І категорію[1].

Учні та випускники

У 2014 році в училищі навчалося 540 учнів, 22 працівники закладу — колишні випускники[1].

Окремі випускники
  • Оксана Бачинська[1] — українська дизайнерка,
  • Богдан Левків — український господарник, громадсько-політичний діяч, міський голова Тернополя у 2002—2006[1],
  • Наталія Черненко — акторка Тернопільського академічного театру[1],
  • Микола Бажанов — актор Тернопільського академічного театру[1],
  • Ігор Пелих — український телеведучий, тележурналіст, шоумен, продюсер.[1],
  • Наталія Носоненко — головний спеціаліст відділу професійної та вищої освіти[1],
  • Іван Мельник — керівник відділу організаційного, господарського забезпечення та інформаційних технологій головного управління юстиції у Тернопільській області[1],
  • Надія Грицинок — провідний спеціаліст департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України[1] та інші.

Примітки

Посилання

* * * ••• Навчальні заклади Тернополя •••
Виші Педагогічний університет • Західноукраїнський університет • Технічний університет • Медичний університет • Інститут педагогічної освіти • Інститут соціяльних та інформаційних технологій • Комерційний інститут
Коледжі Технічний коледж ТНТУ • Галицький коледж імені В'ячеслава Чорновола • Тернопільський коледж університету «Україна» • Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж • Медичний коледж • Коледж харчових технологій і торгівлі • Тернопільський музичний коледж імені Соломії Крушельницької
Училища № 4 імені Михайла Паращука • Ресторанного сервісу і торгівлі • Сфери послуг та туризму • Технологій та дизайну
Гімназії Тернопільська українська гімназія імені Івана Франка • Тернопільська класична гімназія • Гімназія «Гармонія» Галицького коледжу
Школи Загальноосвітні: № 2 (правовий ліцей) • № 3 (спеціалізована) • № 4 • № 5 (спеціалізована) • № 6 імені Назарія Яремчука • № 7 (спеціалізована) • № 8 • № 9 імені Іванни Блажкевич (економічний ліцей) • № 10 • № 11 • № 12 (школа-колегіум Патріарха Йосипа Сліпого) • № 13 імені Андрія Юркевича (ліцей) • № 14 імені Богдана Лепкого • № 15 (медичний ліцей) • № 16 імені Володимира Левицького • № 17 імені Володимира Вихруща • № 18 • № 19 • № 20 • № 21 • № 22 • № 23 • № 24 • № 25 • № 26 • № 27 • № 28 • № 29 • № 30 • СЗШ І ступеня (іноземні мови) • СЗШ І ступеня (економіка)

Мистецькі: Обласна експериментальна школа мистецтв • Зоринка (хорова школа) • Музична школа № 1 імені Василя Барвінського • Музична школа № 2 імені Михайла Вербицького

Инші Технічний ліцей • Ліцей моделювання одягу та перукарського мистецтва • Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр • Центр професійно-технічної освіти № 1 • Християнський колегіум імені Йосипа Сліпого
Колишні Гімназії: Тернопільська українська гімназія • Гімназія товариства «Рідна Школа» • Перша тернопільська гімназія • Друга тернопільська гімназія • Третя тернопільська гімназія • Тернопільська державна механічна гімназія • Тернопільська гімназія єзуїтів

Инші: Тернопільська чоловіча учительська семінарія • Тернопільська реальна школа