Тернопільська музична школа № 2 імені Михайла Вербицького

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Організація
Учні: 615

Тернопільська музична школа № 2 імені Михайла Вербицького — середній освітній комунальний заклад Тернопільської міської ради в м. Тернополі Тернопільської області. Школа названа на честь українського композитора, хорового диригента, священика УГКЦ, громадського діяча, автора музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького.

Історія

Школа заснована Михайлом Дереном у листопаді 1969 року як вечірня музична школа, розташовувалася тоді на вул. Новий світ, 2. На час відкриття в школі навчалося 240 учнів, працювало 22 викладачі.

На початку лютого 1976 вечірня музична школа реорганізована в Тернопільську музичну школу-семирічку № 2.

У 19931994 навчальному році школа переведена на масив «Сонячний» у будинок № 4 по вул. Пушкіна в приміщення колишнього дитячого садка.

27 лютого 2015 депутати Тернопільської міської ради прийняли рішення про присвоєння школі імені Михайла Вербицького[1].

Відділи

  • фортепіанний відділ — завідувачка відділу Наталія Іванівна Марущак;
  • струнно-смичковий відділ — завідувачка відділу Любов Григорівна Кондришин;
  • відділ народних інструментів — завідувачка відділу Галина Ярославівна Кривокульська;
  • відділ духових та ударних інструментів — завідувач відділу Михайло Іванович Гайовий;
  • вокально-хоровий відділ — завідувачка відділу Леся Ярославівна Держерука;
  • теоретичний відділ — завідувачка відділу Тетяна Володимирівна Кулик;
  • відділ «Музичне мистецтво естради» — завідувач відділу Іван Антонович Івачевський.

Сучасність

Нині в школі навчається 615 учнів, працює 80 викладачів.

У школі діють:

  • загально-шкільний хор, керівник Оксана Василівна Іванова;
  • симфонічний оркестр, керівник Тарас Миронович Шкафаровський;
  • духовий оркестр, керівник Валерій Іванович Давиденко.
  • оркестр українських народних інструментів, керівник Василь Іванович Кочій;
  • ансамбль скрипалів, керівник Тарас Миронович Шкафаровський;
  • ансамбль народних інструментів, керівник Тетяна Леонідівна Кузяєва;
  • ансамбль гітаристів, керівник Степан Васильович Скибньовський.
  • ансамбль бандуристів, керівник Людмила Євгенівна Нестайко.
  • ансамбль народної музики (фольклорний), керівник Ігор Григорович Брухаль;
  • ансамбль сопілкарів, керівник Іван Антонович Івачевський;
  • камерний ансамбль викладачів струнно-смичкового відділу, керівник Любов Григорівна Кондришин;
  • вокальний ансамбль викладачів «Каданс», керівник Ніна Андріївна Максимюк.

Педагогічний колектив

Директори

  • Михайло Петрович Дерен — 1969—1989(?),
  • Людмила Антонівна Федуник — 1997—2011,
  • Зіновій Іванович Гірняк — 2011—2012,
  • Валерій Леонідович Ткачук — 2012-2015,
  • Василь Іванович Кочій  — від 2016

Вчителі

  • Тетяна Іванівна Воловник — заступник директора з навчально-виховної роботи, викладач струнно-смичкового відділу, спеціаліст «вищої» кваліфікаційної категорії, старший викладач,
  • Лілія Методівна Гунько — заступник директора з навчально-виховної роботи, викладач відділу народних інструментів, спеціаліст «вищої» кваліфікаційної категорії, старший викладач,
  • Олена Зіновіївна Постолюк — заступник директора з господарчої роботи.
Працювали

Відомі випускники

За 35 років своєї діяльності школа випустила понад 1 600 випускників.

  • Оксана Пекун — українська естрадна співачка, народна артистка України.
  • Ольга Камінська (нар. 1958) — українська співачка (лірико-колоратурне сопрано), народна артистка України.
  • Валентин Валентієв — лауреат багатьох міжнародних конкурсів, навчається у Вищій музичній академії у Швейцарії;
  • Наталія Гончак — закінчила Братиславську Академію мистецтв, Паризьку Національну музичну академію, Паризьку музичну академію ім. Ж. Кокто, як піаністка і диригент, працює в Італії;
  • Ірина Івасів — закінчила Львівську консерваторію, Варшавську музичну академію імені Ф. Шопена, працює в Англії;
  • Олеся Дунець — закінчила Львівську музичну академію, Саарбрюккенську Вищу музичну школу (консерваторія), брала участь у Міжнародному конкурсі імені Й. С. Баха;
  • Олена Хіль — аспірантка Одеської Національної музичної академії імені А. В. Нежданової, лауреат ІІ премії Міжнародного конкурсу піаністів у Ворзелі (2008);
  • Тетяна Довгаль — закінчила Паризьку Національну Академію по класу органу, лауреат Міжнародного конкурсу органістів у Парижі (2005), працює в Парижі;
  • Діана Чубак — ІІІ курс Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької, лауреат Міжнародного конкурсу піаністів у м. Дрогобичі — І премія (2011), Всеукраїнського конкурсу у м. Артемівську — ІІ премія (2012);
  • Світлана Тлумацька — дипломант Міжнародного конкурсу (2006);
  • Мирослава Гаврилюк — асистент-стажист Національної музичної академії ім. П. Чайковського (вокал), лауреат Міжнародних конкурсів, у тому числі, імені Бориса Гмирі (2009);
  • Уляна Воробей — Київський Національний університет культури, лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних, вокальних конкурсів;

Примітки

  1. Тернопільській музичній школі № 2 присвоєно ім'я Михайла Вербицького // Сайт Тернопільської міської ради. — 2015. — 27 лютого.
  2. Ирина Борисюк // Личности. Шаблон:Ref-ru

Посилання

* * * ••• Навчальні заклади Тернополя •••
Виші Педагогічний університет • Західноукраїнський університет • Технічний університет • Медичний університет • Інститут педагогічної освіти • Інститут соціяльних та інформаційних технологій • Комерційний інститут
Коледжі Технічний коледж ТНТУ • Галицький коледж імені В'ячеслава Чорновола • Тернопільський коледж університету «Україна» • Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж • Медичний коледж • Коледж харчових технологій і торгівлі • Тернопільський музичний коледж імені Соломії Крушельницької
Училища № 4 імені Михайла Паращука • Ресторанного сервісу і торгівлі • Сфери послуг та туризму • Технологій та дизайну
Гімназії Тернопільська українська гімназія імені Івана Франка • Тернопільська класична гімназія • Гімназія «Гармонія» Галицького коледжу
Школи Загальноосвітні: № 2 (правовий ліцей) • № 3 (спеціалізована) • № 4 • № 5 (спеціалізована) • № 6 імені Назарія Яремчука • № 7 (спеціалізована) • № 8 • № 9 імені Іванни Блажкевич (економічний ліцей) • № 10 • № 11 • № 12 (школа-колегіум Патріарха Йосипа Сліпого) • № 13 імені Андрія Юркевича (ліцей) • № 14 імені Богдана Лепкого • № 15 (медичний ліцей) • № 16 імені Володимира Левицького • № 17 імені Володимира Вихруща • № 18 • № 19 • № 20 • № 21 • № 22 • № 23 • № 24 • № 25 • № 26 • № 27 • № 28 • № 29 • № 30 • СЗШ І ступеня (іноземні мови) • СЗШ І ступеня (економіка)

Мистецькі: Обласна експериментальна школа мистецтв • Зоринка (хорова школа) • Музична школа № 1 імені Василя Барвінського • Музична школа № 2 імені Михайла Вербицького

Инші Технічний ліцей • Ліцей моделювання одягу та перукарського мистецтва • Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр • Центр професійно-технічної освіти № 1 • Християнський колегіум імені Йосипа Сліпого
Колишні Гімназії: Тернопільська українська гімназія • Гімназія товариства «Рідна Школа» • Перша тернопільська гімназія • Друга тернопільська гімназія • Третя тернопільська гімназія • Тернопільська державна механічна гімназія • Тернопільська гімназія єзуїтів

Инші: Тернопільська чоловіча учительська семінарія • Тернопільська реальна школа