Тернопедія:Правопис

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

При написанні статей та редагуванні ми якомога точніше намагаємося дотримуватися норм літературної української мови та чинного нині в Україні правопису, датованого 1993 р. (Остання редакція: Український правопис / НАН України, Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні; Ін-т української мови; ред.: Є. І. Мазніченко, Н. М. Максименко, О. В. Осадча. — К.: Наукова думка, 2015. — 288 с.)

Водночас ми розуміємо, що чинний правопис дуже радянізований і протягом багатьох років його сильно росіянізували. Тому в багатьох статтях ми намагаємося відновити клясичний український правопис 1929 року, або як його ще називають Харківський правопис, або «скрипниківка». У таких статтях слід про це зазначати шаблоном {{Клясичний правопис}}.

Редакторам бажано дотримуватися таких правил:

  1. Слова слід писати за орфографічним словником Українського мовно-інформаційного фонду НАН України (паперова версія — 9-те видання, електронна версія дещо відмінна).
  2. Слова, які в багатьох радянізованих словниках позначені як застарілі чи діалектизми нам не завжди такими видаються, бо такі питомо українські слова спеціяльно намагалися викинути з ужитку прихильники русифікації (росіянізації).
  3. Нові слова або вузькі терміни, яких нема у словниках, пишуться за аналогією зі спорідненими словами, якщо такі у словнику є, відповідно до правил чинного українського правопису.
  4. Якщо у словнику нема споріднених слів, або аналогія з ними та чинний правопис не дають однозначної відповіді щодо написання нового слова, то питання про його написання вирішується автором відповідно до інших авторитетних джерел та з урахуванням думки спільноти.
  5. У тексті статті варто вказувати різні варіянти написання назви, та при викладі решти матеріялу треба уникати різних назв предмета статті.

Ці правила наразі в стадії формування, тому з будь-якими уточненнями пишіть на електронні пошти інших редакторів.

••• Тернопільська енциклопедія •••
Читачам Як подати статтюЯк доповнити статтю, виправити неточність, помилкуЯк додати зображенняЯк стати редактором
Правила і настанови ПравописСтильКритерії значимостіКатегоризаціяШаблониЗображенняАвторське право
Про енциклопедію СтатистикаПро нас у ЗМІ
Ми АдміністраториРедактори