Святослав (Шевчук)

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Глава УГКЦ
Святослав (Шевчук)
Блаженніший Святослав (Шевчук)
Блаженніший Святослав (Шевчук)
Народження: 5.05.1970
м. Стрий, Львівська область, нині Україна
Громадянство: українець
size УРСРsize Україна
Родина: батьки: Юрій та Віра

Блаженніший Святосла́в (Шевчу́к) (нар. 5 травня 1970, м. Стрий, Україна) — Глава й Отець Української греко-католицької церкви; з 27 березня 2011 — Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський — предстоятель УГКЦ.

Життєпис

Єпископський герб владики Святослава з девізом церковнослов'янською мовою «Господь просвѣщеніє моє і Спаситель мой»

Блаженніший Святослав народився 5 травня 1970 року в м. Стрию на Львівщині в християнській родині Юрія та Віри Шевчуків.

Навчався у Стрийській середній школі № 10, Бориславському медичному училищі. Водночас у 1983—1989 роках — у підпільній греко-католицькій духовній семінарії. Відбув військову строкову службу в Радянській армії. У 1991—1992 роках навчався в Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а в 1992—1994 — у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

Піддияконські свячення отримав з рук владики Юліяна (Вороновського), дияконські свячення — 21 травня 1994 (святитель — владика Филимон (Курчаба)), священичі — 26 червня того ж року (святитель —[Верховний архієпископ Мирослав Іван (Любачівський).

У 1994—1999 роках навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув ліценціат, а згодом і докторат з відзнакою «Summa cum laude» в галузі богословської антропології та основ морального богослов'я візантійської богословської традиції. Під час навчання в Римі надавав душпастирську опіку українцям греко-католикам в Афінах.

У 1999—2000 роках — префект, у 2000—2007 — віце-ректор, із червня 2007 — ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.

З 2001 — віце-декан богословського факультету Львівської Богословської Академії (відтак Українського католицького університету).

У 2002—2005 — голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира (Гузара), керівник Патріаршої курії у Львові.

14 січня 2009 року Папою Римським Венедиктом XVI призначений єпископом-помічником, 10 квітня 2010 — апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина).

Архієрейську хіротонію отримав 7 квітня 2009 року в соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира (Гузара), був Архієпископ Львівський Високопреосвященний Ігор (Возьняк), а співсвятителями — владики Михаїл (Микицей) та Юліан (Вороновський).

23 березня 2011 року виборчий Синод єпископів УГКЦ обрав єпископа Святослава (Шевчука) Верховним архієпископом Києво-Галицьким, Главою Української греко-католицької церкви. 25 березня цей вибір затвердив Папа Римський Венедикт XVI[1]. Інтронізація відбулася 27 березня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві[2].

Святослав (Шевчук) і Тернопільщина

2011

 • 22 грудня відвідав Тернопіль, де в катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Тернополя під час Архиєрейської Літургії проголосив створення Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ;

2012

 • 4 березня відвідав Тернопіль, де в Українському домі «Перемога» зустрівся з молоддю;
 • 5 березня відвідав Чортків, де поспілкувався з Єпархом Бучацьким Преосвященним владикою Дмитром (Григораком) та зустрівся з працівниками курії, головами єпархіальних комісій, представниками міської та районної влади;
 • 12 липня відвідав Чортків, де з нагоди 490-річного ювілею міста і храмового свята Катедрального собору Верховних апостолів Петра і Павла очолив Архиєрейську Божественну Літургію;
 • 1415 липня взяв участь у загальнонаціональній прощі до Зарваниці, очолив Архиєрейську Божественну Літургію[3].

2013

 • 1314 липня взяв участь у загальнонаціональній прощі до Зарваниці, у рамках якої відбулися Конференція Патріаршої комісії у справах родини УГКЦ на тему «Віра в житті родини» та освячення пам'ятника Папі Івану-Павлу ІІ[4]. У неділю очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

2014

 • 1920 липня взяв участь у загальнонаціональній прощі до Зарваниці: очолив Архиєрейську Божественну Літургію Предстоятель УГКЦ, вручив відзнаки духовенству та мирянам з нагоди 25-ої річниці виходу УГКЦ з підпілля.[5].

2015

2016

2017

 • 17 лютого відвідав с. Заздрість Теребовлянського району, де очолив Архиєрейську Божественну Літургію та освятив музейно-меморіальний комплекс Патріарха Йосифа (Сліпого) «Рідна хата»;
 • 18 лютого відвідав з пастирським візитом Тернопіль, де зустрівся з працівниками та студентами Тернопільського державного медичного університету з нагоди 60-річчя вишу;

2018

 • 1 липня відвідав з пастирським візитом Тернопіль, де у храмі Матері Божої Неустанної Помочі, що на бульварі Данила Галицького, очолив Архиєрейську Божественну Літургію, під час якої відбулося урочисте вшанування свята Матері Божої Неустанної Помочі;
 • 1415 липня взяв участь у загальнонаціональній прощі до Зарваниці, де першого дня зустрівся з молоддю, а наступного — очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

Примітки

Посилання

Зауваги