Михайло Ониськів

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Особа
Михайло Ониськів (липень 2016) Шаблон:Особа/Анкета Шаблон:Особа/Творчість Шаблон:Особа/Громадська діяльність Шаблон:Картка/Відзнаки
Михайло Ониськів (липень 2016)

Шаблон:Особа/Анкета Шаблон:Особа/Творчість Шаблон:Особа/Громадська діяльність Шаблон:Картка/Відзнаки

Миха́йло Они́ськів (повне ім'я: Михайло Михайлович Ониськів; нар. 3 грудня 1941, с. Ласківці, Україна) — український краєзнавець, журналіст, літературознавець, громадсько-політичний діяч. Член Національних спілок журналістів (1966) та краєзнавців України (2000). Заслужений журналіст України (2017).[1]

Життєпис

Зустріч журналістів-ветеранів газети «Ровесник» у Тернопільському прес-клубі

Михайло Ониськів народився 3 грудня 1941 року в Ласківцях, нині Теребовлянського району Тернопільської області України.

У 1965 році закінчив Чернівецький університет (нині національний університет) і в 1975 — Вищу партійну школу при ЦК КПУ.

Працював у пресі, на партійній роботі.

У 1991 році — співзасновник і перший головний редактор журналу «Тернопіль», 1992 — співзасновник газети «Русалка Дністрова» (м. Тернопіль). У 1994—1998 роках — головний редактор видавництва «Збруч» (м. Тернопіль). Згодом — референт ректора і прескур'єр Тернопільського фінансово-економічного інституту (нині національний економічний університет).

Від 2001 року — в апараті Тернопільської обласної ради: консультант, керівник прес-служби. У 2007 — керівник прес-агенції Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області.

У 1969-2014 роках (з перервами) працював у газеті «Вільне життя», останні роки — заступником головного редактора з питань літератури і мистецтва.

Член редакційної ради журналу «Літературний Тернопіль» та член ради обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів.

Член редакційної колегії енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл».

Михайло Ониськів, Григорій Шергей, Євген Безкоровайний та Ігор Дуда після презентації книги «Тернопільщина. Історія міст і сіл» (15.05.2015)

Творча діяльність

Власні твори

У співавторстві

Нагороди

Примітки

Джерела

Посилання

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
«Ой попід селом». Михайло Ониськів та Григорій Шергей // Відеоканал Миколи Василечка.

Зауваги