Мирослав Лисобей

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Інженер-електронік, громадський діяч
Мирослав Лисобей
Инші імена: англ. Myroslav Lysobej
Народження: 2.08.1921,
с. Стриївка, нині Збаразька громада, Тернопільський район, Тернопільська область, Україна
Смерть: 28.02.2010,
м. Стратфорд, Нью-Джерсі, США
Поховання: правдоподібно, там само
Громадянство: українець,
size Польща → size Канада → size США
Родина: невідомо
Освіта: Гімназія «Рідна школа» (Тернопіль), студіював у Львівському політехнічному інституті, закінчив Вищу технічну школу (1947, м. Мюнхен, Німеччина), університет Маꥳлла в Монреалі (Канада)
Робота: працював у корпорації «Radio Corporation Ameriсa»
Творчість: автор публікацій у ЗМІ
Громадська діяльність: діяльний в українських організаціях діяспори

Мирослав Лисобе́й (2 серпня 1921, с. Стриївка, нині Україна — 28 лютого 2010, м. Стратфорд, Нью-Джерсі, США) — український інженер-електронік, громадський діяч.

Життєпис

Мирослав Лисобей, син імя, народився 2 серпня 1921 року в селі Стриївці в околиці Збаража (нині у складі Збаразької громади Тернопільського району Тернопільської области України).

Навчався в гімназії «Рідної школи» у м. Тернополі (19341939), студіював у Львівському політехнічному інституті (1940—1941, 1942—1944, нині національний університет «Львівська політехніка»), закінчив Вищу технічну школу (1947, м. Мюнхен, Німеччина).

1949 еміґрував до Канади, де закінчив університет Маꥳлла в Монреалі. 1959 переїхав до США (м. Черрі Гілл).

В Канаді й США працював у корпорації «англ. Radio Corporation Ameriсa». 33 роки працював проєктувальником і консультантом у проєктуванні комунікаційних апаратів для програми «Аполло» (дослідження космічних просторів та висадки людини на Місяць), а також у програмі «Колюмбія».

Був активним членом багатьох професійних і громадських товариств, Американського інституту електричних і електронічних інженерів, Товариства українських інженерів Америки, Українського спортового осередку «Тризуб», «Рідної Школи» і Пласту та инших українських організаціях діяспори.

Жертводавець на «Ювілейну книгу Української гімназії в Тернополі. 1888—1998», на будову українського католицького університету в Римі[1] та инших.

Помер 28 лютого 2010 року в місті Стратфорді (Нью-Джерсі, США), де, правдоподібно[2], й похований.

Родина

На даний час ця інформація для редакторів статті є невідомою або ще не опрацьовано відповідні джерела.

Доробок

Автор публікацій у ЗМІ.

Джерела

Основні

Примітки

  1. Яцкевич, Л. Бенкет на будову українського католицького університету в Римі /Лев Яцкевич // Свобода. — 1966. — Ч. 130 (15 лип.). — С. 4. (англ. версія)
  2. Власне дослідження Миколи Василечка.

Зауваги