Мирослав Вовк

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Діяч ОУН
Мирослав Вовк
Мирослав Вовк
Мирослав Вовк
Псевда: Єфрем, Корнило
Народження: 2.01.1920
м. Босковіце, Чехія
Смерть: 29.06.1947
біля с. Драгоманівки, нині Козівський район, Тернопільська область, Україна
Громадянство: українець
size Польща → size УРСР?
Родина: батьки — Михайло та Розалія, брати — Богдан, Юрій, дочка — Ольга
Освіта: народна школа в с. Ступках, гімназія в Тернополі, Віденський університет
Військо: похідні групи ОУН, референт СБ

Мирослав Вовк (псевдо «Єфрем», «Корнило»; 2 січня 1920, м. Босковіце, Чехія — 29 червня 1947, біля с. Драгоманівки, нині Україна) — діяч українського визвольного руху, референт Служби безпеки.

Життєпис

Мирослав Вовк народився 2 січня 1920 року в родині Михайла та Розалії Вовків у місті Босковіце, нині Чехія. Невдовзі батьки повернулися в рідне село батька Ступки в околиці Тернополя, де Мирослав закінчив народну школу. 1938 — приватну українську гімназію товариства «Рідна школа» в Тернополі. Згодом подав документи на юридичний факультет Львівського університету, але, щоб уникнути чергового арешту, подався в еміграцію — почав навчатися на факультеті права університету Стефана Баторія у Вільно (Вільнюсі)[1][2]. 1942—1943 студіював медицину у Львівському університеті.

1936 вступив в ОУН, мав псевда «Єфрем», «Корнило». За участь в конгресі Союзу українських студентських організацій під Польщею (СУСОП) у березні 1939[1] ув’язнений поляками, вийшов на волю з львівських «Бригідок»[1] на початку німецько-польської війни (13 вересня[1]). Учасник похідних груп ОУН на Східну Україну (літо 1941), організатор підпільної роботи у Львові. Від червня 1944 — обласний референт СБ на Дрогобиччині, від липня 1945 — крайовий референт СБ Подільського краю. Проводив діяльність на території Тернопільської, Хмельницької та Вінницької областей.

Загинув із групою повстанців 29 червня[3] 1947 року в бою з чисельним підрозділом МДБ між селами Драгоманівкою та Ішковим (Володимир Мороз уточнює — близько 16:30 в очеретах над Стрипою, кількасот метрів південніше села Купчинців[1]), нині Козівського району Тернопільської области України.

Родина

Був одружений. Дочка Ольга — дружина начальника об’єднання «Тернопільгаз» Олега Караванського.

Пам'ять

24 серпня 2012, в День Незалежности України, в селі Ступках урочисто відкрито й освячено пам'ятник українським героям — братам Богданові, Мирославові та Юрію Вовкам (архітектор Данило Чепіль).

Примітки

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 З допису Володимира Мороза на Фейсбуку.
  2. У ТЕС помилково вказано Віденського.
  3. Володимир Мороз у дописі на Фейсбуку подає 1 липня.

Джерела

Додатково
  • Хома, В. Провідник «Єфрем»: історико-документальна розвідка.

Посилання

Зауваги