Марина Порошенко

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Перша леді України
Марина Порошенко
Марина Порошенко на дитячому соціальному профорієнтаційному проекті «Місто професій» у Тернополі 20 вересня 2015
Марина Порошенко на дитячому соціальному профорієнтаційному проекті «Місто професій» у Тернополі 20 вересня 2015
Народження: 1.02.1962
м. Київ, нині Україна
Громадянство: українка
size УРСРsize Україна
Родина: батьки — Анатолій і Людмила Переведенцеві; чоловік — Петро; діти — Олексій, Михайло, Євгенія, Олександра
Освіта: Національний медичний університет імені Олександра Богомольця
Громадська діяльність: голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенко

Марина Порошенко (нар. 1 лютого 1962, м. Київ, Україна) — українська лікарка-кардіологиня. Дружина п'ятого Президента України Петра Порошенка. Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка, від 2018 — голова Українського культурного Фонду.

Життєпис

Марина Порошенко народилася 1 лютого 1962 року в Києві.

Закінчила Київський медичний інститут. Кандидатка медичних наук, авторка першої в незалежній Україні дисертації.

Після закінчення інституту працювала лікаркою в кардіологічному відділенні Жовтневої клінічної лікарні Києва.

У 2007 році закінчила з відзнакою Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» і здобула кваліфікацію «мистецтвознавець-експерт».

Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка. 19 січня 2018 призначена Головою Українського культурного фонду.

12 листопада 2016 року отримала нагороду Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в категорії «Знакова постать» «як відома громадська діячка, представниця України на міжнародній арені в питаннях гуманітарної та соціальної діяльності, а також ініціатор та ідейний натхненник проекту, що спрямований на соціалізацію дітей з інвалідністю та створення для них доступного освітнього середовища»[1].

Марина Порошенко і Тернопільщина

2015, 20 вересня

20 вересня 2015 Марина Порошенко як Перша леді України відвідала Тернопіль, де на інтерактивному заході «Місто професій» презентувала національний проект «Книга миру»[2][3][4].

2018, 19—20 червня

1920 червня 2018 Марина Порошенко як Перша леді України відвідала Тернопільщину:

 • разом з послом США в Україні Марі Йованович брала участь у відкритті відреставрованої дзеркальної зали Вишнівецького палацу[5];
 • з головою Тернопільської ОДА Степаном Барною підписала підписала Меморандуми про долучення області до проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України[6], та щодо створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів у Тернопільській області. Також передала керівництву краю типові проекти Медіатеки, Ресурсної кімнати та Інклюзивно-ресурсних центрів[7];
 • на запрошення маленьких журналістів, учасників програми «Телевітамінки» Радима Макогона та Ані Білорус уперше побувала в печері Кришталевій поблизу Кривчому в околиці Борщова[8].

2019, 28 червня

28 червня 2019 у Тернополі Марина Порошенко з чоловіком Петром та трьома дітьми перебували на Тернопільщині, де

 • зупинялися в Кременці;
 • відвідали місто Зборів;
 • зупинялися в с. Олієві, де відвідали місцеву «кольорову» школу;
 • відвідали Великогаївську громаду;
 • на Набережній Тернопільського ставу представляли команду «Європейської Солідарности».

Разом з ними були Володимир В'ятрович, Андрій Карпов та Наталія Бойко. В культурно-мистецькій програмі для тернополян співали гурти OT VINTA і «Тріода».

2019, 14 липня

14 липня 2019 Марина Порошенко з чоловіком Петром перебувала в Зарваниці на загальнонаціональній прощі, де взяла участь у Божественній Літургії, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Примітки

 1. Марина Порошенко отримала відзнаку Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття»
 2. Марина Порошенко у Тернополі представила національний проект «Книга Миру» // Сайт Президента України. — 2015. — 20 вер. — 19:14.
 3. Ґуґушвілі, Т. У Тернополі Марина Порошенко представила національний проект «Книга Миру» і відвідала «Місто професій» / Тамта Ґуґушвілі // День. — 2015. — 20 вер. — 21:50.
 4. ТДМУ представив медичну галузь на «Місті професій» // ТДМУ. — 2015. — 20 вер.
 5. Марина Порошенко та Марі Йованович відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацу на Тернопільщині (фото) // Тернопільська обласна державна адміністрація. — 2018. — 19 черв. — 15:00.
 6. Марина Порошенко й Степан Барна підписали Меморандум по впровадженню інклюзивної освіти в Тернопільській області // Тернопільська обласна державна адміністрація. — 2018. — 19 черв. — 16:05.
 7. Марина Порошенко на Тернопільщині: Я впевнена, що область покаже дуже ефективні результати по впровадженні інклюзивної освіти // Тернопільська обласна державна адміністрація. — 2018. — 20 черв. — 17:34.
 8. Перша леді України про екскурсію печерою Кришталева на Тернопільщині: Це неймовірні враження! (фото) // Тернопільська обласна державна адміністрація. — 2018. — 20 черв. — 18:11.

Джерела

Зауваги