Легенда УПА

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Теренова гра
Легенда УПА
Час: травень
Початок: травень 2003
Місце: ліси в околиці Теребовлі

«Легенда УПА» — теренова гра для дітей та молоді, яку на вшанування УПА щорічно від 2003 року проводять у лісах в околиці Теребовлі.

Відомості

За легендою, у травні 1945 року сотня УПА отримала наказ переправити у Карпати прапор штабу, але в теребовлянських лісах вояки потрапили в засідку і загинули в нерівному бою. Однак штабне знамено так і не потрапило до рук ворогів, натомість щовесни з'являється на місці бою як символ нескореності українського народу[1].

Кількісний склад рою (команди) — 10 осіб: 5 хлопців та 5 дівчат[2].

Учасники гри змагаються в таких видах:[2]

  • Пейнтбол — командна гра;
  • Туристична техніка — «Командна смуга перешкод»;
  • Теренова гра — тактична гра з елементами орієнтування на місцевості;
  • Інтелектуальний змаг — інтелектуальна гра між командами (відповіді на запитання з лімітованим часом);
  • Ватра знайомств — творче представлення своєї команди.

Також за підсумками проведення гри визначаються найкращий рій (команда) та ройовий[2].

За роками

І — 2003

XІV — 2017

Гра відбулася ? травня. Її організували відділ сім’ї та молоді, управління освіти і науки Тернопільської ОДА та обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Молодіжний націоналістичний конгрес»[1].

На відкритті заходу були представники місцевої влади, зокрема, заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик[1].

Участь у грі взяли понад 200 школярів 9-11 класів з усієї області. Діти випробовували свої сили під час туристичного, інтелектуального та творчого етапів[1].

XV — 2018

Гра відбулася 1820 травня. Її організували відділ сім’ї та молоді, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, Теребовлянська районна державна адміністрація, Тернопільський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодіжний Націоналістичний Конгрес»[2]

На відкритті заходу були представники місцевої влади, зокрема, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик, голова Теребовлянської РДА Юрій Ништа, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома[2].

Учасниками гри були команди з усіх районів Тернопілля, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад[2].

Перемогу здобула команда Байковецької об'єднаної територіальної громади, друге місце посіла команда з Бережанського і третє — Борщівського районів[2].

Примітки

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Теренова гра «Легенда УПА» зібрала на Тернопільщині сотні школярів // Zik. — 2017. — 22 травня. — 10:36.
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 2,6 Теренова гра «Легенда УПА» // Управління освіти і науки Тернопільської ОДА. — 2018. — 21 травня.

Зауваги

Микола Василечко.