КіноХвилька

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Фестиваль
КіноХвилька
Логотип фестивалю
Логотип фестивалю
Час: квітень, травень
Перша акція: 2017
Місце: Палац кіно, Кінотролейбус, бібліотека-музей «Літературне Тернопілля», м. Тернопіль
Організатори: Тернопільська Кінокомісія, за сприяння Тернопільської міської ради, Державного комітету з питань кіно України, Національної спілки кінематографістів, «Укранімафільму»
Учасники: кіномитці, актори, студії, діти
Контакти: КіноХвилька у Фейсбуку.

«КіноХвилька» — Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно, анімації і телебачення, який започаткувала 2017 року Тернопільська Кінокомісія.

За роками

I — 2017

79 квітня. Локації: Палац кіно.

Перший фестиваль організовано за ґрантові кошти Програми національних обмінів за фінансування ЄС і Національного фонду підтримки демократії США[1] та за сприяння і підтримки Тернопільської міської ради, а також Державного комітету з питань кіно України, Національної спілки кінематографістів, «Укранімафільму».

Під час фестивалю діяла анімаційна майстерня для дітей, відбувалися презентації продукції місцевих телеканалів, книг, фільмів, працювали майстер-класи зі створення анімаційних стрічок[1].

Юним учасникам фестивалю вручили премії за найкращий кіносценарій дитячого фільму та за найкращий мультфільм про Тернопіль[1].

Джерела

II — 2018

2022 травня. Локації: Палац кіно, Кінотролейбус, бібліотека-музей «Літературне Тернопілля».

Урочисте відкриття фестивалю відбудеться о 12:00 у Палаці кіно. Тут протягом трьох днів відбуватимуться презентації та перегляди сучасного українського кіно, майстер-класи від студії «ІРИска» та режисерів Олександри Чупріної, звукорежисерки Каріни Рижевської, мультиплікаторів Людмили Ткачикової та Володимира Ликова, зустріч зі сценаристкою, письменницею Наталією Гузєєвою, спецпогашення марки та підбиття підсумків фестивалю.

У Кінотролейбусі відбудуться зйомки всіх бажаючих у соціальному ролику «Я люблю українське кіно та мультфільми!».

У бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» будуть проводитися відбори на ролі в кіно, зокрема, від Одеської кіностудії імені Олександра Довженка (діти від 5 до 14 років та дорослі від 25 років) та на головні ролі у фільмі «Довбуш» Олеся Саніна (діти від 8 до 11 років).

Джерела

Примітки

Зауваги

Першу версію цієї статті започаткував Микола Василечко.