Куропатники

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Куропатники
Країна: size Україна
Область: size Тернопільська область
Район: size Бережанський район
Тип: село
Основні дані
Географічні дані
Місцева влада

Куропатники — село Бережанського району Тернопільської області України.

Загальні відомості

Назва

Історія

На думку професора Єжи Сперки, шляхтич Петер Брун (пол. Piotr Brun, помер між 29 квітня 1385 та 20 лютого 1386) зі Жмиґруду (пол. Żmigród, нім. Trachenburg, поблизу м. Тшебниця в Сілезії) та Гуманова гербу Набра, який походив зі Сілезії та певний час посідав уряд генерального судді «зeмлі руської» (лат. iudex generalis Russiae), перебуваючи на службі у князя Владислава Опольського, володаря Королівства Руси в час польської окупації, доробився до значного маєтку у Львівській землі, до складу якого входили села: Гуманів, Куропатники, Чунів[1], Збоників, Буськи, Вибудів, Медів (званий Плотича), Товаринці (Towarincze) та Будилів[2]. Зятем Петера Бруна, чоловіком його дочки Барбари (шлюб взяли до 29 квітня 1385), був руський шляхтич Васько Вовчкович (Волчкович) гербу Корчак (помер між 15 жовтня 1393 і 5 листопада 1394), з усією певністю — одна й та сама особа, що Васько «Борода» з Журавна у Львівській землі. 10 лютого 1386 королева Угорщини Марія написала лист львівському воєводі Йоану, де стверджувалося, що вона на прохання Васька «Бороди», який прибув до м. Буди (нині м. Будапешт), підтверджує дочкам померлого П. Бруна — Барбарі та Крізі — посідання маєтностей, які були власністю їх батька. 27 вересня 1387 або 1389 у Львові король Владислав ІІ Ягайло своїм привілеєм підтвердив права Васька Вовчковича на вказані вище села[3]. Правдоподібно, що згадані вище Куропатники — це нинішнє село в околиці Бережан, оскільки інші Куропатники (нині в околиці Галича) входили до складу Галицької землі.

Географія

Релігія

Пам'ятки

Соціальна сфера

Господарство

Населення

Відомі люди

Народилися

Примітки

  1. Нині — Цунів в околиці Городка
  2. Sperka, J. Otoczenie Władysława Opolczyka w latach 1379—1401. Studium o elicie władzy w relacjach z monarchą. — Katowice, 2006. — S. 311—315.
  3. Sperka, s. 342—343.

Джерела

Посилання

••• Бережанський район •••
Села БазниківкаБаранівкаБіщеБожиківВербівВільховецьВолицяВолощинаГайокГиновичіГутиськоДвірціДемняДіброваДулябиЖовнівкаЖуківЗалужжяКвітковеКомарівкаКотівКраснопущаКуропатникиКуряниКутиЛапшинЛітятинМечищівМолохівНадорожнівНадрічнеНараївНова ГребляПавлівПисарівкаПідвисокеПідліснеПліхівПоручинПосухівПоточаниПотуториРекшинРибникиРогачинСаранчукиСлов'ятинСтриганціТростянецьУрманьЧервонеШайбівкаШибалинЯсне
П/Р Окремо див. Бережани