Збруч (видавництво)

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Шаблон:Видавництво «Збруч» — видавництво в Тернополі.

Історія

Видавництвл створене на базі Тернопільської обласної друкарні 1 січня 1979. Тоді ж розпочато будівництво цілісного видавничого комплексу, який завершено 1996 (архітектор Михайло Кичко, інженер Юзеф Зімельс). Розташовувалося у Тернополі на вул. Живова, 11.

27 листопада 1991 Кабінет міністрів України прийняв постанову № 341, якою передав у відання Держкомітету по пресі колишні партійні видавництва, в тому числі «Збруч».

15 січня 1992 перейменоване на Тернопільський видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч»; від 15 вересня 1992 — орендне підприємство; 22 грудня 2000 реорганізовано у державне підприємство; від 18 грудня 2001 — ВАТ, від вересня 2004 — ПРАТ «ТВПК „Збруч“».

У липні 2011 року видавництво як таке припинило свою діяльність. Причиною закриття видавництва, за словами голови правління ПРАТ «ТВПК „Збруч“» Володимира Карнаухова, став невигідний друк. Натомість приміщення видавництва віддали в оренду, зокрема під склади й гуртовні, які й давали на той час дохід власникам. Крах «Збруча» стався не тільки через керівництво, а й через неотримання замовлення на шкільну продукцію, яку для освітян Тернопільщини друкували в сусідніх областях. З 52 працівників видавництва залишилося десяток, які пильнують за збереженням зданих в оренду приміщень, обслуговують їх, отримують оплату з орендарів. Решту людей — фахівців-поліграфістів, редакторів — скоротили.[1]

«Збруч» був потужним комплексом, який випускав різноманітну поліграфічну продукцію: книги, журнали, газети, буклети, етикетки, бланки, листівки, картонну й упаковку флексографічним способом, гофротару, штампи та печатки.

Першим у Західному регіоні «Збруч» закупив лінію для виготовлення упаковки флексографським способом: на целофані, поліетилені, поліпропілені, плівці, фользі, ламінованому папері, пергаменті, підпергаменті.[2]

Директори

Видання

За час свого існування у видавництві видано тисячі найменувань книг, друкувалося десятки газет і журналів.

Видано, зокрема:

Примітки

  1. Лукашкевич, М. [http://zz.te.ua/vydavnytstvo-zbruch-prypynylo-robotu/ «Невигідні» поліграфісти / Микола Лукашкевич // Вільне життя плюс. — 2011. — № 58 (27 лип.). — С. 3 — (Погляд на подію).
  2. ПрАТ «Тернопільський видавничо-поліграфічний комбінат „Збруч“» // ПАТ «Державна акціонерна компанія „Українське видавничо-поліграфічне об'єднання“».

Джерела

••• Видавництва Тернопільщини •••
Існуючі У Тернополі: А-ПрінтАстонВоляДжураДіана плюсЕкономічна думкаКрокМандрівецьНавчальна книга — БогданПідручники і посібникиРадаТерно-графУкрмедкнигаШколярик
Колишні Всегалицьке видавництвоЗбручПодільська театральна бібліотека
П/Р Окремо див. Друкарні ТернопільщиниГазети ТернопільщиниЖурнали Тернопільщини