Гурби-Антонівці

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Гурби-Антонівці — наймасовіша в Україні спортивно-патріотична теренова гра, яка щороку проходить між селами Смига Рівненської області та Антонівці Тернопільської області. Організатор гри — всеукраїнська молодіжна громадська організація Молодіжний націоналістичний конгрес.

Про гру

Історія

Гра проходить на місці найбільшого бою УПА проти НКВС, що відбувся у 1944 році і завершився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли. Назва походить саме від цих сіл.

Перша гра відбулася у 2003 році.

Нині на місці гри «Молодіжний націоналістичний конгрес» встановив довідкову табличку з інформацією про бій[1].

Мета[2]

«
  • виховання у юнацтва та молоді національної свідомості, історичної пам'яті, громадянської позиції, патріотизму, готовності захищати Батьківщину шляхом опанування духовної спадщини визвольної боротьби ОУН-УПА;
  • виховання фізично, інтелектуально та духовно розвиненого юнацтва та молоді України;
  • залучення юнацтва та молоді до краєзнавчої діяльності, вивчення, охорони та відновлення пам'яток української історії та культури;
  • пропаганда здорового способу життя серед юнацтва та молоді;
  • залучення дітей та молоді до вивчення питань особистої та колективної безпеки;
  • популяризація дитячо-юнацького, молодіжного патріотичного руху.
 »

Суть гри

Теренова гра триває безперервно протягом трьох діб у лісовому масиві площею 20 км². Близько 400 учасників діляться на дві команди — «жовті» та «червоні». Команди називаються «куренями», кожен з яких поділяється на сотні, чоти, рої за зразком УПА. Є і третя команда — курінь «синіх», або диверсантів — менш чисельна та складається з досвідчених гравців. «Червоні» та «жовті» змагаються за перемогу — прапор одна одної, що захований у лісі.

Роль грає і кількість «убитих»: кожен учасник має життя — нарукавну пов'язку кольору свого куреня. Якщо пов'язку зірвано — учасник «убитий» (має право «поновити» життя і отримати нову пов'язку, щоб продовжити гру).

Курінь «синіх» не змагається за перемогу, а лише заважає іншим командам та робить гру ще більш насиченою.

За дотриманням командами та гравцями правил слідкують спостерігачі. Основні суддівські функції здійснює Рада Вищих Спостерігачів.

Перемагає курінь, який захоплює прапор противника і при цьому відстоює свій. З кожним наступним роком це робити стає складніше, адже командири куренів досконало вивчають терен гри, вдосконалюють тактику і стратегію, застосовують сучасні технічні можливості для вдалих маневрів.[2]</ref>

Учасники

Файл:Gurby-2015-uchasnyky.jpg
Учасники перед відкриттям гри. 2015 рік
До змагань допускаються учасники віком 18—28 (до 35 як виняток) років, що мають необхідні навички (уміння користуватися засобами індивідуального захисту, надавати першу медичну допомогу потерпілим, орієнтуватися на місцевості тощо) та задовільний стан здоров'я.[2]</ref>

У «Гурбах-Антонівцях» свого часу брали участь народні депутати України Олег Медуниця, Володимир Парасюк, вокаліст гурту «Широкий Лан» Святослав Бойко, заступник з навчально-виховної роботи 2-го батальйону Національної гвардії Олександр Бойко[3].

Присвята гри

Всеукраїнська теренова гра «Гурби-Антонівці 2013». Знайомство команд. Роман Атаманюк у ролі чотового «жовтих».

«Гурби-Антонівці» 2015 року присвячені пам'яті Володимира Гарматія, який неодноразово був учасником гри в попередні роки та загинув влітку 2014 року під Луганськом у ході російсько-української війни. На урочистому відкритті організатори гри — представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу, передали його рідним відзнаку «За екстремальні та бойові акції» та «Ідея. Кадри. Боротьба», що присуджуються лише дійсним членам МНК за особливі заслуги.

«Гурби-Антонівці» 2016 року присвячені пам'яті Романа Атаманюка, який загинув у травні 2015 року під Донецьким аеропортом від уламку міни. Роман неодноразово брав участь у грі та керував куренем як чотовий.

Примітки

Джерела

Див. також

Посилання

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Гурби-Антонівці 2008 // videomnk. — 2010. — 3 березня.
Війна у лісах Тернопільщини та Рівненщини // ТСН. — 2009.
Теренова гра «Гурби-Антонівці 2013» // Oleg Laba. — 2013. — 11 червня.
Гурби-Антонівці 2014 // myVisitua. — 2014. — 4 травня.
Гурби-Антонівці 2015 // Богдан Демчук. — 2015. — 20 березня.
У лісі на межі Тернопільської та Рівненської областей змагалися «Вовки» та «Леви» // Телеканал ІНТБ. — 2015. — 5 травня.
У лісах Тернопільщини та Рівненщини пройшов партизанський вишкіл // ТСН. — 2015. — 5 травня.
Триває найбільша спортивно-патріотична теренова гра «Гурби-Антонівці» // ТСН. — 2016. — 6 травня.
На Тернопільщині відбулася найбільша в Україні військово-патріотична гра // Тернопільська філія НТКУ. — 2016. — 10 травня.
«Гурби-Антонівці» — це не просто розваги, а школа виживання // Тернопільський Медіа Центр. — 2016. — 17 травня.