Головна сторінка

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Bullet-blue.png Люби рідний край! Шануй українське! Bullet-blue.png

Вітаємо Вас у «Тернопільській енциклопедії» — електронній енциклопедії про Тернопілля!
Якщо Ви цікавитеся краєзнавством, долучайтеся до проєкту, адже «Тернопільська енциклопедія» — відкрита для всіх, хто любить рідний край і прагне поширювати інформацію про нього в усьому світі!
Тернопільська енциклопедія - логотип - 3.jpg

   «Тернопільська енциклопедія» подає систематизовану новітню інформацію про Тернопільщину з різних галузей: історії, географії, природознавства, економіки, політики, освіти, науки, літератури, мистецтва, спорту тощо. Статті «Тернопільської енциклопедії» містять відомости про визначних краян та відомих людей, які тут жили, працювали і творили, відвідували наш край чи иншим способом долучалися до його становлення та розквіту, ба навіть занепаду й руйнації. Для нас важливими є тернопільці, відомі не тільки і не стільки на всеукраїнському, але (й особливо) на місцевому рівні, про яких не пишуть у світових та національних енциклопедіях і довідниках.

   Для «Тернопільської енциклопедії» важливими є: об’єкти Тернопільщини (природні чи створені людьми) від великих і знаних до найдрібніших; навчальні заклади, колективи, установи, організації, підприємства, які існували чи існують на теренах краю і своєю діяльністю дотичні до розвою чи занепаду краю; твори літератури та мистецтва, в яких описано, змальовано, відображено Тернопільщину і тернопільців; події минулого й сьогодення, що мали вплив на перебіг історії краю тощо; об’єкти культури та інфраструктури.

   Віддаємо перевагу клясичному українському правопису, намагаємося відновити питомо українські слова, які радянська влада викидала зі словників, уживати якнайменше запозичень, якщо є українські відповідники.

   Статті «Тернопільської енциклопедії» щоденно вдосконалюються та оновлюються новими фактами, створюються нові статті. Вже зараз читайте їх за такими основними темами:

   Хочете допомогти? Станьте редактором, подавайте статті на теми, що вас цікавлять, доповнюйте статті, виправляйте неточности чи помилки, поділіться зображеннями. У кожній статті зазначені автор (автори), ми редагуємо тільки під власними іменами з посиланнями на використані джерела чи власні дослідження, також публікуємо вперше виявлені факти.

   «Тернопільська енциклопедія» у «Фейсбуку» — приєднуйтеся!

Nuvola apps date.svg
Цей день в історії Тернопільщини
 • У • Р • Ш • 

Сьогодні — четвер, 9 липня 2020 року. В «Тернопільській енциклопедії»: редагувань — 44 122, сторінок — 18 207, статей — 4658.

Могила Євгена Мишковського на Микулинецькому цвинтарі

Події

Народилися

 • 60 років тому
  • Петро Бадицький — український військовик-афганець (с. Яргорів в околиці Монастириськ);
  • Богдан Бевський — український господарник, громадський діяч (с. Постолівка в околиці Гусятина);
  • Василь Ференц — український лікар, громадсько-політичний діяч (м. Монастириська);
 • також Марія Боднар, Богдан Побер, Світлана Галникіна, Іван-Орест Чорпіта, Серафим (Дем'янів), Павло і Петро Приймаки, Борис Репка, Іван Онисько, Ян Мирослав Касьян, Олександр Бабій та инші.

Померли

 • 100 років тому — Євген Мишковський — український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР (м. Тернопіль);
 • 20 років тому — Володимир Круцяк — український вчений у галузі медицини, освітянин (м. Чернівці);
 • також Сергій Мартинюк, Неофіт Кибалюк, Ярослав Федик, Улас Самчук, Володимир Круцяк, Яків Говда та инші.

Більше про цей день в історії Тернопільщини читайте в статті 9 липня.


 
Nuvola mimetypes recycled.png
Нові статті
 • Р •