Головна сторінка

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Bullet-blue.png Люби рідний край! Шануй українське! Bullet-blue.png

Вітаємо Вас у «Тернопільській енциклопедії» — електронній енциклопедії про Тернопілля!
Якщо Ви цікавитеся краєзнавством, долучайтеся до проєкту, адже «Тернопільська енциклопедія» — відкрита для всіх, хто любить рідний край і прагне поширювати інформацію про нього в усьому світі!
Тернопільська енциклопедія - логотип - 3.jpg

   «Тернопільська енциклопедія» подає систематизовану новітню інформацію про Тернопільщину з різних галузей: історії, географії, природознавства, економіки, політики, освіти, науки, літератури, мистецтва, спорту тощо. Статті «Тернопільської енциклопедії» містять відомости про визначних краян та відомих людей, які тут жили, працювали і творили, відвідували наш край чи иншим способом долучалися до його становлення та розквіту, ба навіть занепаду й руйнації. Для нас важливими є тернопільці, відомі не тільки і не стільки на всеукраїнському, але (й особливо) на місцевому рівні, про яких не пишуть у світових та національних енциклопедіях і довідниках.

   Для «Тернопільської енциклопедії» важливими є: об’єкти Тернопільщини (природні чи створені людьми) від великих і знаних до найдрібніших; навчальні заклади, колективи, установи, організації, підприємства, які існували чи існують на теренах краю і своєю діяльністю дотичні до розвою чи занепаду краю; твори літератури та мистецтва, в яких описано, змальовано, відображено Тернопільщину і тернопільців; події минулого й сьогодення, що мали вплив на перебіг історії краю тощо; об’єкти культури та інфраструктури.

   Віддаємо перевагу клясичному українському правопису, намагаємося відновити питомо українські слова, які радянська влада викидала зі словників, уживати якнайменше запозичень, якщо є українські відповідники.

   Статті «Тернопільської енциклопедії» щоденно вдосконалюються та оновлюються новими фактами, створюються нові статті. Вже зараз читайте їх за такими основними темами:

   Хочете допомогти? Станьте редактором, подавайте статті на теми, що вас цікавлять, доповнюйте статті, виправляйте неточности чи помилки, поділіться зображеннями. У кожній статті зазначені автор (автори), ми редагуємо тільки під власними іменами з посиланнями на використані джерела чи власні дослідження, також публікуємо вперше виявлені факти.

   «Тернопільська енциклопедія» у «Фейсбуку», «Твіттері» — приєднуйтеся!

Nuvola apps date.svg
Цей день в історії Тернопільщини
 • У • Р • Ш • 

Сьогодні — субота, 24 жовтня 2020 року. В «Тернопільській енциклопедії»: редагувань — 47 329, сторінок — 19 615, статей — 5310.

  • Міжнародний день ООН
  • Всесвітній день інформації про розвиток

Події

  • 1993 — відбулося посвячення пам'ятника жертвам Голодомору 1932—1933 років на північній околиці села Білої (околиця Тернополя) біля автошляху Р-41;
  • 2007 — розпорядженням президента України Ігор Кунець звільнений з посади голови Борщівської РДА;
  • 2010 — із с. Конюхів до Залісся відкрили 4,97 км новозбудованої дороги С200821 з твердим покриттям.

Народилися

  • Генрик Біґеляйзен, Андрій Крохмалюк, Казимир-Антоні Дзєржановський, о. Аполінарій Осадца, Михайло Шарик, Мефодій Каразій, Григорій Хома, Андрій Гульовський, Василь Остапчук, Зінаїда Степчук, Василь Боєчко, Михайло Кацан, Дмитро Ступ'як, Софія Дністрянська, Сергій Хоміцький, Карел Бабка, Стефан Бадені, Дмитро Ґошуляк, Юрій Удін, Олександр Огир, Ольга Гаращук та инші.

Померли

  • 90 років тому — о. Теодор Турула — український священник; парох у селах Тернопільщини (м. [Хоростків]]);
  • також о. Йосиф Копровський, о. Яків Яримович, о. Андрій Навроцький, о. Володимир Клянківський, о. Ярослав Бачинський, Євген Нищота, Арсен Монастирський, Ігнатій Хмелевський, Георгій Яскевич, Григорій Клим, о. Василь Вербовецький, Михайло Ломацький, Єгошуа Куґлер, Богдан Гаврилишин, Іван Дурда, Микола Лисенко, Людвік Фінкель, Іван Майчик та инші.

Більше про цей день в історії Тернопільщини читайте у статті 24 жовтня.


 
Nuvola mimetypes recycled.png
Нові статті
 • Р •