Головна сторінка

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Bullet-blue.png Люби рідний край! Шануй українське! Bullet-blue.png

Вітаємо Вас у «Тернопільській енциклопедії» — електронній енциклопедії про Тернопілля!
Якщо Ви цікавитеся краєзнавством, долучайтеся до проєкту, адже «Тернопільська енциклопедія» — відкрита для всіх, хто любить рідний край і прагне поширювати інформацію про нього в усьому світі!
Тернопільська енциклопедія - логотип - 3.jpg

   «Тернопільська енциклопедія» подає систематизовану новітню інформацію про Тернопільщину з різних галузей: історії, географії, природознавства, економіки, політики, освіти, науки, літератури, мистецтва, спорту тощо. Статті «Тернопільської енциклопедії» містять відомости про визначних краян та відомих людей, які тут жили, працювали і творили, відвідували наш край чи иншим способом долучалися до його становлення та розквіту, ба навіть занепаду й руйнації. Для нас важливими є тернопільці, відомі не тільки і не стільки на всеукраїнському, але (й особливо) на місцевому рівні, про яких не пишуть у світових та національних енциклопедіях і довідниках.

   Для «Тернопільської енциклопедії» важливими є: об’єкти Тернопільщини (природні чи створені людьми) від великих і знаних до найдрібніших; навчальні заклади, колективи, установи, організації, підприємства, які існували чи існують на теренах краю і своєю діяльністю дотичні до розвою чи занепаду краю; твори літератури та мистецтва, в яких описано, змальовано, відображено Тернопільщину і тернопільців; події минулого й сьогодення, що мали вплив на перебіг історії краю тощо; об’єкти культури та інфраструктури.

   Віддаємо перевагу клясичному українському правопису, намагаємося відновити питомо українські слова, які радянська влада викидала зі словників, уживати якнайменше запозичень, якщо є українські відповідники.

   Статті «Тернопільської енциклопедії» щоденно вдосконалюються та оновлюються новими фактами, створюються нові статті. Вже зараз читайте їх за такими основними темами:

   Хочете допомогти? Станьте редактором, подавайте статті на теми, що вас цікавлять, доповнюйте статті, виправляйте неточности чи помилки, поділіться зображеннями. У кожній статті зазначені автор (автори), ми редагуємо тільки під власними іменами з посиланнями на використані джерела чи власні дослідження, також публікуємо вперше виявлені факти.

   «Тернопільська енциклопедія» у «Фейсбуку» — приєднуйтеся!

Nuvola apps date.svg
Цей день в історії Тернопільщини
 • У • Р • Ш • 

Сьогодні — субота, 8 серпня 2020 року. В «Тернопільській енциклопедії»: редагувань — 45 466, сторінок — 18 726, статей — 4830.

Події

 • 1990 — за постановою Тернопільської міської ради вперше серед обласних центрів України демонтували пам'ятник Володимирові Леніну, під час зняття якого вся тодішня площа Свободи була наповнена людьми;
 • 1995 — розпорядженням президента України Леоніда Кучми призначено голів 13-и районних державних адміністрацій;
 • 2015 — свідоцтво про державну реєстрацію отримав міжнародний науково-практичний журнал «International Journal of Medicine and Medical Research», який видає ТНМУ.

Народилися

 • 100 років томуВасиль Кліщук — український підприємець, громадський діяч, добродійник (с. Космирин в околиці Бучача);
 • 80 років тому
  • Ігор Гадач — український лікар, громадський діяч (с. Золота Слобода в околиці Козови);
  • Марта Подкович — українська музикознавиця, театрознавиця, освітянка, громадська діячка; від 1968 — в Тернополі (м-ко Кути, нині Івано-Франківщина);
 • також Юрій Федькович, Дмитро Микитюк, Віра Корпан-Яндьо, Михайло Парнета, Юрій Буган, Володимир Філіп, Олександр Магдич, о. Єронім (Малицький), о. Леонтій (Туркевич), Надія Огоновська, Мечислав Пішковcький, Нестор Чорній, Володимир Стадничук, Степан Боднар, Михайло Пилипець, Василь Фенцур, Павло (Василик), Олександр Лакуста та инші.

Померли

 • о. Микола Січинський, Іван Лоцман, Анастасія Луцик, Ярослав Миколишин, Василь-Володимир Заведнюк, Тадеуш Маньковський, Леся Лисак-Тивонюк та инші.

Більше про цей день в історії Тернопільщини читайте у статті 8 серпня.


 
Nuvola mimetypes recycled.png
Нові статті
 • Р •