Головна сторінка

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Bullet-blue.png Люби рідний край! Шануй українське! Bullet-blue.png

Вітаємо Вас у «Тернопільській енциклопедії» — електронній енциклопедії про Тернопілля!
Якщо Ви цікавитеся краєзнавством, долучайтеся до проєкту, адже «Тернопільська енциклопедія» — відкрита для всіх, хто любить рідний край і прагне поширювати інформацію про нього в усьому світі!
Тернопільська енциклопедія - логотип - 3.jpg

   Для «Тернопільської енциклопедії» важливими є тернопільці, відомі не тільки на всеукраїнському, а й на місцевому рівні, инші особи, пов’язані з краєм, природні об’єкти Тернопільщини від великих і знаних до найдрібніших, якщо про них є цікава інформація, навчальні заклади, колективи, установи, організації, підприємства, твори літератури та мистецтва, події минулого й сьогодення, що мали вплив на перебіг історії краю, та багато иншого.

   Ми намагаємося відновити питомо українські слова, які радянська влада викидала зі словників, уживати якнайменше запозичень, якщо є українські відповідники, надаємо перевагу клясичному українському правопису.

   Статті «Тернопільської енциклопедії» щоденно вдосконалюються та оновлюються новими фактами, створюються нові статті. Вже зараз читайте їх за такмими основними темами:

   Хочете допомогти? Станьте редактором, подавайте статті на теми, що вас цікавлять, доповнюйте статті, виправляйте неточности чи помилки, поділіться зображеннями. У кожній статті зазначені автори (автори), ми редагуємо тільки під власним ім'ям з відповідальністю за написане, з посиланнями на використані джерела. Водночас, до енциклопедії можна подавати авторські дослідження, публікувати вперше виявлені факти.

   «Тернопільська енциклопедія» у «Фейсбуку» — приєднуйтеся!

Nuvola apps date.svg
Цей день в історії Тернопільщини
 • У • Р • Ш • 

Сьогодні середа, 19 лютого 2020 року.
В «Тернопільській енциклопедії»:
написано статей — 4542,
усіх сторінок — 17 770,
кількість редагувань — 42 012.

Олександр Капінос

Події

  • 1607 — у Теребовлі дідичка Біща Єва Свірзька-Романовська подарувала села Біще, Поручин, Двірці великому коронному підчашому Адамові-Героніму Сенявському;
  • 1973 — кадебісти затримали Степана Сапеляка, першого з учасників Росохацької групи, яка в ніч на 22 січня вивісила в Чорткові українські національні прапори та розклеїла листівки;
  • 1996 — в Тернопільській обласній державній адміністрації затверджено статут парафії святого священномученика Йосафата УГКЦ в Тернополі.

Народилися

  • Володимир Казновецький, Володимир Мазурок, єп. Йов (Смакоуз), Галина Стародубець, Гавриїл Крижанівський, Федір Замора, Іван Стефаницький, Степан Кучер, Володимир Ґерета, Мирослав-Володимир Гнатюк, Роман Піцан, Лідія Тасєнкевич, Іван Чехович, Андрій Мандзій, Наполеон Орда, Валентин Величко, Станіслав Євсеєнко, Богдан Петраш та инші.

Померли

  • 30 років тому — Орест Гижа — український лікар, фольклорист (м. Бережани);
  • Анатолій Котович, Олександр Капінос, Василь Баран, Симеон Шкварко, Лейб Вікслєр, Борис Дідик, Василь Воронович-Острога, Михайло Думанський та инші.

Більше про цей день в історії Тернопільщини читайте в статті 19 лютого.


 
Nuvola mimetypes recycled.png
Нові статті
 • Р •