Головна сторінка

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Bullet-blue.png Люби рідний край! Шануй українське! Bullet-blue.png

Вітаємо Вас у «Тернопільській енциклопедії» — електронній енциклопедії про Тернопільщину!
Тернопільська енциклопедія - логотип - 3.jpg

   «Тернопільська енциклопедія» подає систематизовану новітню інформацію про Тернопільщину з різних галузей: історії, географії, природознавства, економіки, політики, освіти, науки, літератури, мистецтва, спорту тощо. Статті «Тернопільської енциклопедії» містять відомости про визначних краян та відомих людей, які тут жили, працювали і творили, відвідували наш край чи иншим способом долучалися до його становлення та розквіту, ба навіть занепаду й руйнації. Для нас важливими є тернопільці, відомі не тільки і не стільки на всеукраїнському, але (й особливо) на місцевому рівні, про яких не пишуть у світових та національних енциклопедіях і довідниках.

   Для «Тернопільської енциклопедії» важливими є: об’єкти Тернопільщини (природні чи створені людьми) від великих і знаних до найдрібніших; навчальні заклади, колективи, установи, організації, підприємства, які існували чи існують на теренах краю і своєю діяльністю дотичні до розвою чи занепаду краю; твори літератури та мистецтва, в яких описано, змальовано, відображено Тернопільщину і тернопільців; події минулого й сьогодення, що мали вплив на перебіг історії краю тощо; об’єкти культури та інфраструктури.

   Віддаємо перевагу клясичному українському правопису, намагаємося відновити питомо українські слова, які радянська влада викидала зі словників, уживати якнайменше запозичень, якщо є українські відповідники.

   Статті «Тернопільської енциклопедії» щоденно вдосконалюються та оновлюються новими фактами, створюються нові статті. Вже зараз читайте їх за такими основними темами:

   «Тернопільська енциклопедія» — відкрита для всіх, хто любить рідний край і цікавиться краєзнавством. Як долучитися до проєкту: станьте редактором, подавайте статті на теми, що вас цікавлять, доповнюйте статті, виправляйте неточности чи помилки, поділіться зображеннями. У кожній статті зазначений автор (автори), редагування здійснюється тільки під власними іменами з посиланнями на використані джерела чи власні дослідження (вперше виявлені факти).

   «Тернопільська енциклопедія» у «Фейсбуку», «Твіттері».

Nuvola apps date.svg
Цей день в історії Тернопільщини
 • У • Р • Ш • 

Сьогодні — вівторок, 24 листопада 2020 року. В «Тернопільській енциклопедії»: редагувань — 48 327, сторінок — 18 855, статей — 4757.

Holodomor 1.png
  • День пам'яті жертв голодоморів
  • 1566 — перша письмова згадка про село Якимівці (околиця Ланівців) як власність Ганни Канівської;
  • 1918 — у Тернополі вийшло останнє число газети «Голос Поділя»;
  • 1970 — органи КДБ заарештували Миколу Горбаля.

Народилися

  • Віктор Данилевич, Володимир Воронюк, Григорій Возняк, Павло Фаринюк, Юрій Крижанівський, Мечислав Хартлеб, Іван Труш, Марія Бошкевич, Ярослав Головчук, Ігор Присяжнюк, Степан Кравченюк, Палладій (Криворотько), Віктор Смородін, Михайло Грушевський, Інна Мулляр, Йосип Мигович, Сиґізмунд Кисилевич, Франк Грелка та инші.

Померли

  • Роман Вайда, Антін Онишкевич, Арнольд Вольф, Віктор Паст, Василь Білецький, Тадей Крамарчук, Богдан Філінський та инші.

Більше про цей день в історії Тернопільщини читайте у статті 24 листопада.


 
Nuvola mimetypes recycled.png
Нові статті
 • Р •