Володимир Слюзар (журналіст)

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Особа
Володимир Климентійович Слюзар
Громадянство: size УРСРsize Україна

Володи́мир Климе́нтійович Слюзар (нар. 1 січня 1955, с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області) — український журналіст, економіст, громадсько-політичний діяч. Член НСЖУ (2005). Брат Степана Слюзара, праправнук Степана Качали, внучатий небіж Кирила Студинського.

Життєпис

Закінчив Баворівську загальноосвітню школу[1] та філологічний факультет Львівського університету (1978, нині національний університет), ТАНГ (1998, нині ТНЕУ, економіст).

У 1978–1990 — на комсомольській та партійній роботах у м. Тернопіль і Тернопільській області. У липні 1990 — жовтні 1994 — консультант заступника голови Тернопільського облвиконкому, помічник голови Тернопільської обласної ради. Згодом — консультант, заступник завідувача відділу, завідувач відділу аналізу внутрішньої політики Управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України.

Від жовтня 1996 — заступник голови — керівник секретаріату Тернопільської ОДА, від червня 2002 — заступник керівника секретаріату Тернопільської обласної ради.

Директор Тернопільського регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.[2]

Громадсько-політична діяльність

Співініціатор створення організації «Відозва-91» (1990–1991) як демплатформи в КПУ; брав участь у підготовці документів, що прийняла організація з ініціативи Вячеслава Чорновола Галицька асамблея — об'єднана сесія Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської обласної рад народних депутатів 16 лютого 1991 у м. Львів.

Ініціатор відзначення на всеукраїнському рівні 800-річчя від дня народження короля Данила, співорганізатор спорудження йому пам'ятника в Тернополі (2002).

Член редакційної колегії 4-томного видання «Тернопільський енциклопедичний словник».

Секретар комітету з присудження обласних премій Тернопільської області в галузі культури (від 2008).

Доробок

Автор низки публікацій на суспільно-економічні, історичні та інші теми у всеукраїнській і закордонній періодиці.

Співавтор книг

  • «Кирило Студинський. Документи, спогади, світлини» (2008),
  • «Родина Качалів в історії Галичини» (2010),
  • «Тарас Шевченко в пам'яті поколінь» (2014, ювілейне видання до 200-річчя Т. Шевченка).

Нагороди

Примітки

  1. Вони закінчили нашу школу // Баворівська загальноосвітня школа I-III ступенів.
  2. Контактна інформація Центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій // Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України.
  3. Указ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета № 15303 від 24.10.2016 р.

Джерела

Посилання