Владика Михаїл Сабрига. Штрихи до портрета

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Документальний фільм
Владика Михаїл Сабрига. Штрихи до портрета
Постер фільму
Постер фільму
Жанр: біографічний
Кінокомпанія: мультимедійна студія «Свічадо»
Тривалість: 40 хв
Мова: українська
Місця зйомок: м. Тернопіль
Прем'єра: 21 листопада 2018
Продюсер: Тернопільсько-Зборівська епархія УГКЦ

Владика Михаїл Сабрига. Штрихи до портрета — український документальний фільм про єпископа Тернопільсько-Зборівського Михаїла (Сабригу).

Відомости

Фільм знятий мультимедійною студією «Свічадо» (м. Львів) 2018 року на замовлення Тернопільсько-Зборівської епархії УГКЦ.

Картина містить унікальні відомости про життя та архиєрейське служіння блаженної пам’яти єпископа Михаїла. До неї увійшло інтерв’ю з його молодшою сестрою Галиною та людьми, які були з ним близькі з часів підпілля і легалізації УГКЦ.

Основою стрічки є інтерв’ю із самим владикою, де він розповідає про свій життєвий шлях від дитинства у рідному селі Борткові на Львівщині до служіння у Тернопільсько-Зборівській епархії. Запис відео зберігається в Інституті історії Церкви Українського католицького університету.

Авторський колектив

Співавторка — Оксана Небесна.

Презентація

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Владика Теодор (Мартинюк) про Кир Михаїла (Сабригу) // Ternopil-Zboriv Archeparchy. — 2018. — 21 лист.
Оксана Небесна про єпископа Михаїла (Сабригу) // Ternopil-Zboriv Archeparchy. — 2018. — 21 лист.
Мирослава Гриценко про єпископа Михаїла (Сабригу) // Ternopil-Zboriv Archeparchy. — 2018. — 21 лист.

Фільм уперше продемонстрований 21 листопада 2018 в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Тернополя.

У презентації взяли участь єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк), синкел у справах стратегії розвитку о. Віталій Козак, настоятель Архикатедрального Собору о. Орест Павліський, співавторка стрічки Оксана Небесна та Мирослава Гриценко, яка знала архиєрея особисто.

Джерела

Основні

Примітки

* * * ••• Кінематограф на Тернопільщині •••
Документальні Владика Михаїл Сабрига. Штрихи до портретаГість на одну нічЗемле моя — ТернопільщинаІ біль, і пам'ять — крізь рокиЛюбов у трьох часахМандрівка Дністровським каньйономСтахо-вар'ят з ТарнополяТарнополь — місто, якого немаТера (Поза зоною) • Zu den Kämpfen um Tarnopol • та инші
Художні Дума про КовпакаІван та кобилаОднокласникПакєтСтарий і мімозаСтрачені світанкиУсі разомФокстер і МаксЧервоний. Без лінії фронтуЧервоний. ПродовженняOne Life • та инші