Андрій Капчур

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Шаблон:Військовик2 Андрій Володимирович Капчур (22 травня 1980, с. Забойки Тернопільського району Тернопільської області — 25 січня 2015, поблизу с. Санжарівка Бахмутського району Донецької області) — український військовик, оператор-навідник на БМП 351 «Лора» 3 взводу 1 роти 128-ї гірсько-піхотної бригади (Мукачеве).

Життєпис

Андрій виріс у багатодітній сім'ї, де крім нього було ще шість братів і п'ять сестер. До війни працював у сусідньому селі Драганівка в столярному цеху на підприємстві «Кузя», що займається виготовленням дитячих ліжок.

Призваний за мобілізацією в серпні 2014 року. Після навчань у Мукачевому його підрозділ відправили в зону АТО: спочатку в Попасну, потім під Дебальцеве, опорний пункт «Валера» (висота 307,5) поблизу села Санжарівка. Воював разом з односельцем Дмитром Заплітним.

Востаннє на зв'язок з рідними він виходив Шаблон:Дата. Загинув під час бою 25 січня 2015. У цьому бою українським військовим вдалось знищити 3 танки та частину живої сили терористів. Тоді ж загинули старший лейтенант Сергій Свищ, старшина Олександр Венгер, солдати Адальберт Ковач, Олександр Леврінц, Федір ЛопацькийВолодимир Питак. Довший час вважався безвісти зниклим. Тіло Андрія Капчура знайшли[1] лише у травні та опізнали за ДНК-тестом.

Поховали героя 19 серпня на цвинтарі в рідному селі біля могили Борцям за волю України.

Відзнаки

  • 1 березня 2016 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).[2]

Див. також

Примітки

  1. Поисковик «Черного Тюльпана» // Вячеслав Швец. — 2015. — 23 червня.
  2. Указ Президента України від 1 березня 2016 року року № 76/2016 «Про відзначення державними нагородами України».

Посилання

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Тернопільщина зустріла тіло Героя Андрія Капчура // Телекомпанія TV-4. — 2015. — 18 серпня.
У Тернопіль доправили тіло зниклого вісім місяців тому бійця // ТСН. — 2015. — 18 серпня.
Тернопільщина зустріла полеглого Героя // ТТБ. — 2015. — 18 серпня.
Героя Андрія Капчура провели в останню путь у рідному селі Забойки // Телеканал ІНТБ. — 2015. — 19 серпня.
На могилу загиблого в АТО Андрія Капчура в Забойки Тернопільської області приїхали бойові побратими // Телекомпанія TV-4. — 2016. — 25 січня.


Шаблон:Учасники РУВ