Іван Габрусевич

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук

Information icon4.svg Ім'я та прізвище кількох осіб, пов'язаних з Тернопільщиною. Сторінка містить посилання на статті про кожного з них.

Іван Габрусевич — ім'я та прізвище кількох осіб.

Тернопільці

  • Іван Габрусевич, або Ґабрусевич (псевдо: «Гребелька», «Джон», «Зубр», «Іртен», «Северко»; 1902, с. Ольховець, нині Вільховець в околиці Бережан — 16 травня 1944, концтабір Заксенгавзен, Третій Райх) — український громадсько-політичний діяч, учасник національно-визвольних змагань, 4-й крайовий провідник ОУН на Західно-українських землях (червень 1931 — березень 1932), редактор; син о. Северина Габрусевича.

Пов'язані з краєм

  • о. Антін Габрусевич (1832, місце народження невідоме — 19 травня 1878, с. Тудорів в околиці Гусятина) — український греко-католицький священник; сотрудник і адміністратор у м. Підгайцях, адміністратор і парох у с. Тудорові;
  • Іван Габрусевич
    • о. Іван Габрусевич (1770, місце народження невідоме — 16 квітня 1850, с. Суходіл в околиці Гусятина) — український греко-католицький священник; парох у с. Суходолі, завідатель парафій у селах Сидорові таі Кривенькому (обидва в околиці Гусятина);
    • о. Іван Габрусевич (1851, місце народження невідоме — 26 травня 1922, с. Рибники в околиці Бережан) — український греко-католицький священник; сотрудник у м-ку Козові та с. Конюхах, адміністратор парафії, капелян і парох у с. Куропатниках в околиці Бережан, парох у с. Рибниках.

Джерела

Зауваги