Євстахій Комарницький

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Священник
Євстахій Комарницький
о.-емерит Євстахій Комарницький
о.-емерит Євстахій Комарницький
Народження: 04.02.1933,
с. Носів, нині Підгаєцька громада, Тернопільський район, Тернопільська область, Україна
Смерть: 25.06.2022,
с. Забойки, нині Підгороднянська громада, Тернопільський район, Тернопільська область, Україна
Поховання: 25.06.2022,
там само
Громадянство: українець,
size Польща → size УРСРsize Україна
Родина: батько — Євген, дружина — Ганна
Освіта: невідомо
Робота: парох у храмах Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ
Релігія,
духовне життя:
УГКЦ

о.-емерит Євстахій Комарни́цький (4 лютого 1933, с. Носів, нині Україна — 25 червня 2022, с. Забойки, Україна) — український греко-католицький священник.

Життєпис

Євстахій Комарницький, син Євгена, народився 4 лютого 1933 року в селі Носові в околиці Підгайців (на той час — село у складі ? повіту Тарнопольського воєводства Польської Республіки, нині — у складі Підгаєцької громади Тернопільського району Тернопільської области України).

1963 прийняв священничі свячення.

Упродовж життя служив на парафіях Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ у селах Рогачині, Тростянці, Завалові, Ценові, Потоці, Бишках, Вибудові. Останні парафії, якими опікувався покійний о. Євстахій були парафії Залозецького деканату:

2010 за станом здоров'я відійшов на емеритуру та проживав до смерти на парафії святих чудотворців і безсрібників Косми і Дам'яна в с. Забойках в околиці Тернополя, де й помер 25 червня 2022 на 89 році життя та на 59 році священства.

Священничий Парастас, який очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський владика Теодор (Мартинюк) у співслужінні священників Великоберезовицького та Залозецького деканатів, відбувся в неділю 26 червня. Чин Похорону, який очолив декан Великоберезовицький о. Євген Кобильник, відбувся в понеділок 27 червня. Похований на цвинтарі в Забойках.

Родина

Дружина — Ганна (з дому — Білецька), діти — невідомо.

Джерела

Основне

Примітки

  1. Парафія с. Чернихів. Церква Різдва Пресвятої Богородиці // Тернопільсько-Зборівська архиєпархія. Парафії, монастирі, храми. Шематизм / Автор концепції Куневич Б.; керівник проекту, науковий редактор Стоцький Я. — Тернопіль : ТОВ «Новий колір», 2014. — С. 165 : іл. — ISBN 978-966-2061-29-1.
  2. Парафія с. Глядки. Церква святого Миколая // Тернопільсько-Зборівська архиєпархія. Парафії, монастирі, храми. Шематизм / Автор концепції Куневич Б.; керівник проекту, науковий редактор Стоцький Я. — Тернопіль : ТОВ «Новий колір», 2014. — С. 143 : іл. — ISBN 978-966-2061-29-1.

Зауваги