Євген Вацик

Матеріал з Тернопедії
Перейти до: навігація, пошук
Правник, громадський діяч
Євген Вацик
Народження: 02.01.1872,
с. Мшана, нині Зборівська громада, Тернопільський район, Тернопільська область, Україна
Смерть: 07.02.1929,
м. Зборів, нині Зборівська громада, Тернопільський район, Тернопільська область, Україна
Поховання: с. Підгайчики
Громадянство: українець,
size Австро-Угорщинаsize ЗУНРsize Польща
Родина: батько — Григорій
Освіта: навчався в гімназіях у містах Золочеві та Львові, студіював право у Львівському та Віденському університетах
Робота: адвокат у Зборові
Політична діяльність: член Української радикальної партії

Євген Ва́цик (2 січня 1872, с. Мшана, нині Україна — 7 лютого 1929, м. Зборів, похований у с. Підгайчиках, нині Україна) — український правник, громадський діяч. Доктор права.

Життєпис

Євген Вацик народився 2 січня 1872 року в селі Мшаній в околиці Зборова (нині село у складі Зборівської громади Тернопільського району Тернопільської области України) в родині священника о. Григорія[1].

Від дитячих років жив у с. Підгайчиках, де батько був парохом. Навчався в гімназіях у містах Золочеві та Львові, студіював право у Львівському та Віденському (Австрія) університетах.

Від 1897 — адвокат у Зборові. Співзасновник та керівник повітових філій «Просвіти», «Сільського господаря» й «Сокола», голова Позичкового товариства. У період ЗУНР належав до повітового комісаріяту. Від 1922 продовжував у місті адвокатську і громадську діяльність.

Член Української радикальної партії[2].

Помер 7 лютого 1929 року в місті Зборові, похований у Підгайчиках в околиці Зборова.

Родина

На даний час ця інформація для редакторів статті є невідомою або ще не опрацьовано відповідні джерела.

Джерела

Основне

  • Гуцал, П. Вацик Євген Григорович // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ин. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2010. — Т. 4 : А — Я (додатковий). — С. 92. — ISBN 978-966-528-318-8.

Примітки

  1. Капшій, Є. Підгайчики і Волосівка // Зборівщина. Над берегами Серету, Стрипи і Золотої Липи. Історично-мемуарний і літературний збірник / ред. колегія Богдан Гошовський, Василь Верига, Антін Жуковський. — Торонто — Нью-Йорк — Париж — Сидней: НТШ, Видання Комітетів Зборівщини, 1985. — С. 509. — (Український архів, т. XXXVIII). — ISBN 0-88054-11-3.
  2. Охримович, В. [Вони знали Великого Каменяра] / Володимир Охримович // Альманах УНС. — Парсипані: Свобода, 2006. — С. 47.

Зауваги