Млинки (хутір, Жнибороди)

Матеріал з Тернопедії
Версія від 21:59, 1 травня 2020, створена Микола Василечко (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{НП |назва картки=Колишній хутір |власна назва=Млинки |инші=Долина |зображення= |зображе...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Колишній хутір
Млинки
Инші назви: Долина
Розташування: size Бучацький район,
size Тернопільська область,
size Україна
Статус: колишній
Заснування: невідомо
Перша згадка: 1436
Зникло: кінець 1990-х
Населення: 1952 — 44 особи,
1990-ті — 1 чоловік
Сільська рада: Жниборідська, Берем'янська, Дулібівська,
Координати: 48°53′36.4″ пн. ш.,
25°24′35.3″ сх. д.
Водойми: р. Стрипа
Відстань до обласного центру: 101 км
Відстань до райцентру: 30 км
Відстань до сільради: 2,3 км
Залізниця: Пишківці

Млинки — колишній хутір, який існував неподалік с. Жнибородів в околиці Золотого Потоку.

Відомости

Фрагмент австрійської мапи 1880 року — Жнибороди та околиця

Хутір розташований за 1,5 км на захід від села в урочищі «Долина», на лівому березі р. Стрипи.

Назва хутора — від млина (водяний), який діяв тут з XIV ст., розібраний у кінці 1970-х, руїни збереглися до середини 2000-х.

Нижче за течією річки був ще один млин (сокілецький), біля нього — брід до сусіднього с. Сокільця.

У лютому 1952 на хуторі в 9-ти будинках проживало 44 особи. Пізніше хуторяни переселилися в села Жнибороди та Сокілець[1]. Нині незаселений; останній чоловік жив на хуторі до 2000.

Досі є напівзруйновані хати та господарські будівлі. До середини 1990-х рр. частину землі використовували для потреб колгоспу і як городи.

У природній улоговині, де розташований хутір, середньорічна температура на 2–3 °С вища, ніж у навколишній місцевості, швидше тануть сніги і настає весна.

Затишне місце для відпочинку і спостережень за життям колонії сірих чапель, які віддавна гніздяться на деревах у лісі на протилежному березі Стрипи.

Краєвиди хутора
Руїни хат
Руїни водяного млина, квітень 2008

Джерела

Основні

Примітки

  1. Власне дослідження Миколи Василечка.

Зауваги


* * * ••• Бучацький район •••
Адміністрація Бучацька районна державна адміністрація
Громади БучацькаЗолотопотіцькаТрибухівська
Ради
(існуючі та колишні)
Бучацька районна радаЗолотопотіцька селищна рада
Сільські ради:
БариськаБерем'янськаБобулинськаВозилівськаДобропільськаДулібівськаЖизномирськаЖниборідськаЗаривинецькаЗеленськаЗубрецькаКиданівськаКосмиринськаКостільницькаЛіщанецькаМедведівськаМиколаївськаНагірянськаНовопетликівськаОзерянськаОсовецькаПереволоцькаПередмістянськаПилявськаПишківськаПідзамочківськаПорохівськаРіпинецькаРусилівськаСкомороськаСновидівськаСоколівськаСороківськаСтаропетликівськаСтінківськаТрибухівськаЦвітівськаЯзловецька
Міста й містечка БучачЗолотий Потік
Села БаришБерем'яниБілявинціБобулинціБроваріВерб'ятинВозилівГубинДоброполеДулібиЖизномирЖнибородиЗаліщикиЗаривинціЗвенигородЗеленаЗубрецьКиданівКосмиринКостільникиКурдибанівкаЛіщанціМартинівкаМатеушівкаМедведівціМиколаївкаМлинкиНабережнеНові ПетликівціНовосілкаНовоставціОзеряниОсівціПереволокаПередмістяПиляваПишківціПідзамочокПідліссяПожежаПомірціПороховаПушкаріРіпинціРублинРукомишРусилівСкоморохиСновидівСокілецьСоколівСорокиСтарі ПетликівціСтінкаТрибухівціЦвітоваЯзловець

Колишні:
КадубиНагірянка

Хутори
(існуючі та колишні)
БаришівкаБудилівВапницяВерховинаВеселаВільховецьГайдайкаГаї (Рукомиш)Гаї БариськіГаї БучацькіГаї НагірянськіГлибокаГлуховаГовдаГончаркаГораГорофлискаГутишинДовгий ЛанДовговинаЖванецьЗа ШляхомЗаглибокаЗагребелькиЗадиЗаливадиЗаліссяЗанивоЗападняЗіркаІванівкаКолоніяКольоніяКоролівкаКорчівкаКутЛивчеЛісЛуги (Бариш)Луги (Жизномир)МамутівкаМедведівкаМихайполеМлинки (Берем'яни)Млинки (Жнибороди)Млинки (Космирин)МогилкиОзероПапірняПідвільхиПідгорбиПогорілаПолеПоперечкиПрискиРудкаСелище (Золотий Потік)Селище (Млинки)СемінчеСтадницяТисівХаткиХоминціЧеремшинаЯрви
Див. також ГеографіяПриродно-заповідний фондДепутати Бучача та околиці
Окремо див.: БучачЗолотопотіцький район